Dreamspell, kalendarz 13 Kaiezyców – fałszywy „kalendarz Majów”

 In Artykuły

Energia dzisiejszego dnia, 12 Aj, związana jest między innymi z nauczycielami duchowymi, także tymi rachujacymi czas (Ajq’ijab), więc bardzo sprzyja przekazywaniu wiedzy związanej z kalendarzami Majów. Dokończę zatem temat rozpoczęty poprzednią publikacją na temat modyfikacji oryginalnych rachub czasu Majów znanej pod nazwami Dreamspell lub Kalendarz Trzynastu Księżyców, nierzadko nazywaną, wbrew woli i naukom Majów, „kalendarzem Majów” (znajdziesz ją tutaj: https://www.facebook.com/share/p/3bH8kAWbGqyKghu5/

Jest więcej ciekawostek i argumentów w tej sprawie, jak choćby bezpodstawne określanie się przez José Argüellesa (jeden z autorów modyfikacji) mianem reinkarnacji zasłużonego Przodka ludu Majów o imieniu B’alun B’otam, o czym można przeczytać tutaj:
https://www.facebook.com/share/p/5D4N7fmfvErMwjUM/
Uważam że dostarczone informacje i argumenty oraz rzetelność źródła dają czytelnikowi możliwość własnej oceny i dokonania wolnego wyboru z jakiego kalendarza chce korzystać.

Poniższe informacje i zdjęcie pochodzą ze strony MAYATECUM.COM (https://mayatecum.com/13-lunas-el-falso-calendario-maya), za pośrednictwem której Starszyzna Majów dzieli się wiedzą.

Dreamspell, kalendarz 13 Kaiezyców – fałszywy „kalendarz Majów”

Dzień 25 lipca (przypadający w kalendarzu gregoriańskim) ogłaszany jest „dniem poza czasem” zgodnie z systemem zwanym Dreamspell /Kalendarzem Trzynastu Księżyców (nierzadko nazywanym wbrew woli Majów także „kalendarzem Majów”). System ten został opracowany na początku lat 90. przez dwóch Amerykanów, José Argüellesa, historyka sztuki, i jego żonę Lloydine, tancerkę. W 1987 roku Argüelles był głównym promotorem wydarzenia o nazwie Harmonic Convergence, które odbyło się w dniach 16-17 sierpnia i które wielu uważało za początek nowej, bardziej duchowej ery. Spontanicznie przyciągnęło ono dużą liczbę osób, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, ale także w niektórych innych krajach. Zostało to przygotowane przez książkę Argüellesa „The Mayan Factor”, która po raz pierwszy otworzyła przed szerszą publicznością możliwość zrozumienia historii ludzkości przez pryzmat starożytnych Majów.

Daty Harmonicznej Konwergencji nie zostały wymyślone przez Argüellesa. Zostały mu one przekazane przez Indianina z plemienia Siouxów, Ton’ego Shearer’a, który zidentyfikował te daty jako dwie pierwsze energie prawdziwego tradycyjnego kalendarza Majów/Azteków, 1 Imox (Kajman) i 2 Ik (Wiatr). Argüelles uznał wkład Shearera, ale dla czytelnika zainteresowanego tym, jak twórca kalendarza Dreamspell postrzegał siebie, można zauważyć, że kiedy Shearer zmarł, a Argüelles napisał dla niego nekrolog, odniósł się do Shearera jako „mojego Jana Chrzciciela”. W ten sposób José Argüelles zaczął postrzegać siebie jako swego rodzaju Mesjasza.

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby podkreślić, że 28 października 1987 r., około dwa miesiące po Harmonic Convergence, Argüelles przeżył osobistą tragedię, gdy jego syn zginął w wypadku samochodowym, z czym będzie się zmagał do końca życia. Wierzę, że jeśli chcemy zrozumieć jego drogę, musimy to zrobić w kontekście wielkiego sukcesu, po którym wkrótce nastąpiła osobista tragedia. Niemniej jednak, ze względu na wielki sukces Harmonicznej Konwergencji, wiele osób oczekiwało, że Argüelles będzie kontynuował wprowadzanie kalendarza Majów do współczesnego świata. Z tego powodu, wraz ze swoją żoną Lloydine, wprowadził w 1990 roku zestaw Dreamspell, który w zabawny sposób pozwolił ludziom poznać i używać kalendarza, który przedstawiany był jako kalendarz Majów. Z pewnością używał tych samych symboli, co prawdziwy kalendarz Majów (glify pochodzą z oryginalnego sakralnego kalendarza Majów o nazwie Cholq’ij lub Tzolkin, który ma cykl trwający 260 dnii), miał artystyczny styl, który wraz z filozofią New Age sprawiał, że był atrakcyjny dla niektórych ludzi. Na początku lat 90. para podróżowała po świecie i w wielu krajach zyskała zwolenników i liderów swojego projektu zmiany kalendarza.

Jednakże, chociaż Argüellesowie przedstawili światu zestaw kalendarza Trzynastu Księżyców / Dreamspell jako kalendarz Majów, nie był to w rzeczywistości prawdziwy święty 260-dniowy kalendarz Majów, ale fałszywy (zmodyfikowany). W tamtym czasie nikt nawet nie zapytał Starszyzny Majów w Gwatemali, jakiego kalendarza sami używają. Zastrzeżenia uczonych przeciwko Dreamspellowi, że Majowie nigdy nie mieli dnia poza czasem, pozostały głuche. Co więcej, podczas gdy Argüelles wypluwał wiele retoryki przeciwko kalendarzowi gregoriańskiemu, jego własny kalendarz był w rzeczywistości bezpośrednio oparty na kalendarzu gregoriańskim, ponieważ przestrzegał zasady dnia przestępnego 29 lutego co cztery lata.

Dla każdego powinno być oczywiste, że ani starożytni, ani współcześni Majowie nie pozwoliliby, aby ich kalendarz został podporządkowany temu chrześcijańskiemu kalendarzowi z tysiącami błędów. To już dowodzi ponad wszelką wątpliwość, że kalendarz Dreamspell nie jest prawdziwym kalendarzem Majów.

Pomimo tych oczywistych niespójności, Argüelles zdołał rozpowszechnić swój system kalendarzowy w niektórych krajach. Ludzie powtarzali rodzaj codziennej mantry, aby dostosować się do jego kalendarza, a ruch stał się kultem. Na przykład Lloydine Argüelles napisała w tekście (wyłącznie do użytku wewnętrznego): „Cała wiedza o Dreamspellu jest wiedzą niezmienną”. „Jeśli myślimy sobie: mogę zgodzić się z 98% nowej wiedzy, ale innej wiedzy nie mogę zaakceptować, to musimy zastanowić się, w jaki sposób ego może wejść i spowodować zniekształcenie wiedzy”. Innymi słowy, zwolennicy tego systemu kalendarza byli zniechęcani do kwestionowania jego prawdziwości i informacji od pary Argüelles, która go wymyśliła.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co przyjmuje takie sekciarskie przejawy, było jasne, że coś jest nie tak. Niemniej jednak w 1998 roku Argüelles udał się do Gwatemali, aby szukać wsparcia Starszyzny dla wymyślonego przez siebie systemu kalendarzowego. W późniejszym kontakcie ze mną (chodzi tutaj o autora tekstu oryginalnego) powiedział mi, że spotkanie zakończyło się stwierdzeniem, że nie ma sprzeczności między dwoma kalendarzami, jego własnym i używanym przez Majów. Później jednak, kiedy przeprowadziłem wywiad z Don Alejandro Oxlaj, szefem Rady Starszych w Gwatemali, stało się jasne, że ma inne zdanie. Powiedział, że Starszyzna doszła do wniosku, że nie ma potrzeby zmieniać kalendarza, którego używali od tysięcy lat.

Dlaczego więc Argüelles zmienił prawdziwy święty 260-dniowy kalendarz? Został on zmodyfikowany, a Arguelles doskonale zdawał sobie sprawę z potężnego wpływu, jaki kalendarze wywierały na ludzi. Dlatego też, chociaż jego kalendarz używał tych samych symboli liczb i znaków dnia, Dreamspell nie był świętym kalendarzem, który był używany (i nadal jest używany) przez Majów i ich strażników dni. Nawet dzisiaj ci, którzy podążają za kalendarzem Dreamspell, nigdy nie są informowani, dlaczego uczą się innego kalendarza niż ten starszyzny Majów. Powodem tego jest fakt, że kalendarz wymyślony przez Argüellesa opierał się na okultystycznej agendzie i został zaprojektowany w taki sposób, że daty urodzin jego samego i jego żony otrzymały liczby mistrzowskie 11 i 22. W przypadku jego żony otrzymała ona odpowiednio 11, a on 22. W przypadku jego żony, otrzymała ona również bardzo honorowy znak dzienny Bolon Ik, Dziewięć Wiatr (9 Iq’), który w starożytności symbolizował Quetzalcoatla, Pierzastego Węża, najwyższą kreatywną boskość.

Cytat z Arguellesa jasno wyjaśnia, dlaczego nadał sobie i swojej żonie kalendarzowe liczby kin 11 i 22: „Ponownie, tutaj znak powrotu niebiańskiego miasta Tulan, a tutaj znak Gwiezdnego Podróżnika, awatara – tym razem ze znakami Widmowej Małpy, kin 11 i kin 22, które jak wszyscy wiemy sumują się do 33. To jest medytacja 26 i wkraczamy w Harmonię 33. To wszystko jest naprawdę tak psychodeliczne, że moglibyśmy wyjaśniać wam to tak, że jesteśmy liczbami, które mówią, a wy jesteście liczbami, które słuchają, i wszyscy razem jesteśmy liczbami”.

Innymi słowy, jego system kalendarza dał jemu i jego żonie to, co uważał za szczególnie potężne liczby mistrzowskie, czyniąc ich „tymi, którzy mówią, podczas gdy inni są tam, aby słuchać „. W pozornym przejęzyczeniu mówił też kiedyś o liczbie 11 jako „tej oznaczonej jako Valum Votan (która była imieniem, którego używał)”. Oczywiście dlatego, że sam zaprojektował swój kalendarz, aby nadać mu tę liczbę. Ktoś, kto uważał się za Mesjasza, mógł rzeczywiście czuć się do tego uprawniony.

Można założyć, że Argüelles czuł się jak w domu z symbolami Tzolkin, które przypisał sobie w swoim kalendarzu, 11 Chuen (B’atz’, Małpa). 11 była nie tylko liczbą mistrzowską, ale Małpa jest centralną energią dnia, zwykle postrzeganą jako ktoś z talentem artystycznym, który trzyma wszystko razem. Z drugiej strony, prawdziwy znak Argüellesa, 10 Chicchan (Kan, Wąż), wzbudziłby podejrzenia wśród osób zaznajomionych z tradycyjną interpretacją kalendarza. Liczba 10, przynajmniej w tradycji azteckiej, jest związana z Tezcatlipoca, władcą ciemności, podczas gdy Wąż jest uważany za dobry znak dnia dla szamanów, ale często wiąże się również z ryzykiem nadużycia władzy.

Tzolkin z jego liczbami i znakami dnia przedstawiony jako dwa połączone koła zębate.

W każdym razie, ponieważ Argüelles zmodyfikował kalendarz, aby poprawić swój własny znak dzienny (energię uridzenia) fałsz ten oznaczał również, że wszyscy inni, którzy używali tego systemu kalendarza do obliczania swoich znaków dziennych (lub sygnatur galaktycznych), mieliby fałszywe wyniki. Muszę jednak zaznaczyć, że Argüelles nigdy nie przyznał się do stworzenia kalendarza opartego na jego własnych datach urodzenia, ale kiedy skonfrontowałem go z tą tezą, również jej nie zaprzeczył. Oczywiście nie chciałby, aby to pochodzenie jego kalendarza wyszło na jaw i ani on, ani nikt inny nigdy nie przedstawił żadnego innego wyjaśnienia, dlaczego zmienił oryginalny święty kalendarz Majów. To pochodzenie jego kalendarza może wydawać się tak dziwne, że trudno w nie uwierzyć, ale każdy, kto studiował pracę Argüellesa, wie, że miał obsesję na punkcie liczb 11, 22 i 33 i nie powinien być zaskoczony. Jeśli ktoś uważa, że kalendarz Majów Cholq’ij został zmieniony z jakiegoś innego powodu, powinien poinformować o tym świat, zamiast zamiatać sprawę pod dywan.

Oczywiście, każdy ma prawo używać dowolnego kalendarza, jakiego chce, z ukrytą agendą lub bez. Istnieje jednak poważny problem z uczciwością, gdy ktoś nazywa kalendarz Dreamspell „kalendarzem Majów”, ponieważ Majowie nigdy go nie używali. W rzeczywistości istnieje tylko jeden legalny i prawdziwy 260-dniowy kalendarz Cholq’ij używany przez Majów i nie jest to Dreamspell. Ci, którzy nazywają Dreamspell „majańskim” lub mówią, że „istnieją dwa kalendarze Majów”, przywłaszczają sobie starożytną tradycję kulturową w sposób, który nie wydaje się właściwy nikomu, kto szanuje tradycje rdzennych ludów. Z perspektywy ludzkości w ogóle, swoimi działaniami wyznawcy Dreamspella często blokowali również wejście do swoich krajów bardzo ważnej części dziedzictwa ludzkości: prawdziwego kalendarza Majów.

Szkody i zamieszanie spowodowane przez kalendarz Argüellesa są bardzo duże i rozwijają się na kilku różnych poziomach. Po pierwsze, ponieważ Dreamspell opiera się na urodzinach samego Arguellesa, jest to tak naprawdę kalendarz oparty na ego.
Oznacza to nie tylko to, że wszyscy ci, którzy nieświadomie podążają za nim, czczą jego osobę (a raczej boskie źródło kalendarza), a dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że jest to program okultystyczny. Po drugie, ponieważ kalendarz Dreamspell jest oparty na ego, również ci, którzy za nim podążają, często są do niego przyciągani, ponieważ stymuluje ich własne ego. Na przykład niektóre znaki dzienne i portale galaktyczne będą postrzegane jako lepsze od innych. Nie jest to zgodne z prawdziwą wizją Majów, zgodnie z którą każda energia za równie ważna (zasada „każdy jest ważny”). Prawdziwy kalendarz Majów nie czyni osoby inną od tej, którą już jest. Mówi tylko, w jakiej energii się urodziłeś.

Ponieważ nie ma tu wystarczająco dużo miejsca, aby omówić wszystko, co nie jest majańskie w temacie kalendarza Dreamspell, zapraszamy do przeczytania następujących artykułów na stronie Mayatecum.com: Advertencia Maya (Ostrzeżenie Majów) i Estructura del calendario 13 lunas (Struktura kalendarza 13 Księżyców). Na razie niniejszy artykuł dobrze wyjaśnia, że Dreamspell nie jest prawdziwym kalendarzem Majów, jest to kalendarz zestrojony z narodzinami jego autora i jego żony, którego celem jest oszukanie i nabranie jak największej liczby ludzi na całym świecie.

Za www.MayaTecum.com źródło prawdziwych Majów Carl Culleman

Uwaga: Strona MayaTecum.com  jest wspierana przez darowizny użytkowników takich jak Ty, zostaw nam miłą darowiznę lub kup nasze produkty, abyśmy mogli dalej działać (można to zrobić tutaj: https://mayatecum.com/tienda-maya-tecum/ ).

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »