OLEJ Z ORZECHÓW CEDROWYCH

 In Artykuły

Olej z orzechów cedrowych ma unikalne właściwości terapeutyczne. To prawdziwy uzdrawiający dar syberyjskiej tajgi, który pomoże poprawić zdrowie i przywrócić witalność.

Do dziś olej cedrowy pozyskiwany jest w starożytny sposób – poprzez tłoczenie na zimno orzeszków sosny syberyjskiej. Jest to nazwa drzewa znanego jako cedr. Aby zmaksymalizować zachowanie użytecznych właściwości surowców, stosuje się tradycyjną drewnianą prasę. Olej uzyskiwany z orzechów cedrowych jest produktem naturalnym, który nie ma syntetycznych analogów. Powyższą metodę stosuje się między innymi w Osadach Rodowych.

O właściwościach terapeutycznych oleju decyduje jego bogaty skład. Sama natura doskonale zbilansowała w nim wiele pożytecznych i niekiedy niezastąpionych dla ludzkiego zdrowia substancji.

Olej cedrowy jest liderem wśród wszystkich olejów roślinnych pod względem zawartości witaminy E (tokoferolu). Na przykład, w porównaniu z oliwą z oliwek, zawartość tokoferolu w oleju cedrowym jest pięciokrotnie wyższa! Witamina E nie bez powodu nazywana jest „witaminą młodości”. Ma wyraźne działanie przeciwutleniające, służy jako bariera dla wolnych rodników, spowalnia proces starzenia. Ponadto normalizuje tło hormonalne u mężczyzn i kobiet, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.

Rzadko spotykany w produktach kwas gamma-linolenowy znajduje się również w oleju cedrowym. Substancja ta ma właściwości przeciwzapalne, zmniejsza ilość „złego” cholesterolu we krwi, przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów, pomagając w ten sposób w stopniowej zdrowej utracie wagi.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 – muszą być spożywane z pożywieniem, ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie ich wytwarzać. Olej cedrowy zawiera te substancje w ilościach wystarczających do utrzymania zdrowia naczyń krwionośnych, mózgu i innych układów organizmu.

Olej z orzechów cedrowych zawiera również witaminy A, PP, D, witaminy z grupy B. Są one niezbędne dla ogólnego zdrowia i utrzymania wszystkich procesów metabolicznych w organizmie człowieka.

Jako aktywny suplement diety należy przyjmować 1-2 łyżeczki oleju dziennie podczas posiłków. Olej cedrowy może być również stosowany w kuchni. Jego przyjemny subtelny orzechowy smak i aromat doskonale uzupełniają sałatki warzywne, zimne przekąski.

Zewnętrznie olej cedrowy jest stosowany w kosmetologii. Może być stosowany na skórę w czystej postaci lub dodawany do gotowych kremów, wzbogacając je w ten sposób. Olej sprawi, że skóra będzie zdrowa, gładka i promienna. Wcierany w skórę głowy zapobiega wypadaniu włosów, wzmacnia cebulki, dodaje włosom siły i blasku.

Zostaw Komentarz

Translate »