Energia dnia 18.10.2020

 In Energia dnia

2 TIJAX

Dzisiaj, 18.10.2020, ze wschodem Słońca według kalendarza Cholq’iij witamy energię Kab’ (2) Tijax. Tijax to obsydianowe ostrze, narzędzie którego używali Majowie, a także lustro. Tijax pomaga odciąć się od negatywnych spraw, nałogów oraz szkodliwych relacji, wspieranie (samo)leczenie. Pozwala na spojrzenie w innych jak w lustro i zobaczenie siebie zgodnie z majanskim pozdrowieniem In Lak’ech Ala k’in.
Ostrze Tijax potrafi również rozciąć kurtynę, która przesłania nieznane, abyśmy mogli uzyskać dostęp do wiedzy i tajemnic.

Osoby Tijax mają swoje pochodzenie w Tz’i, a ich przeznaczeniem jest Kame. Osoby stanowcze, zdecydowane, mają zdolności do uzdrawiania. Powinny uważać, aby dobrze wykorzystać swój dar i nie ranić innych słowami, czynami.

Jesteśmy w trecenie Noj. To czas, który uczy nas korzystania ze zdolności logicznych, analitycznych, które daje nam umysł, aby znajdować racjonalne rozwiązania, układać plany, wykorzystywać zdobytą wiedzę i doświadczenie w praktyce, czyli zamieniać je w mądrość.
Noj to zbiorowy umysł, świadomość żywej istoty jaką jest Ziemia. Z drugiej strony, to nasze indywidualne umysły, które wciągają nas w istniejące tylko w nich wizje związane z przeszłością i przyszłością. Jeśli nie pozwolisz umysłowi zapanować nad sobą skupiając uwagę wyłącznie na chwili obecnej obecnej, zyskasz wspaniałego sługę i sojusznika. Dzięki niemu Twoje myśli niczym ziarno wzrosną przynosząc owoce, dlatego masz sprzyjający czas, aby nauczyć się akceptacji tego co Cię otacza i pozywywnego nastawienia do Świata.

Energia Tijax przynosi do treceny Noj możliwość uzdrowienia, odcięcia i uwolnienia od tego co powoduje dysharmonię. To ostrze, które potrafi również otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do tejemnic, misterium, Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, oczyszczasz umysł dając mu możliwość świadomego kreowania w chwili obecnej.

Ton 2 zwraca uwagę na dwoistość wszystkiego co nas otacza, kontrasty, pokazuje że „każdy kij ma 2 końce”, uczy nas dokonywać wyborów, związany jest również z relacjami partnerskimi. Aby osiągnąć syntezę przeciwieństw trzeba pamiętać, że konieczne jest poświęcenie z obu stron, tak jak do uzyskania ciepłej wody konieczne jest użycie zimnej i gorącej.

Połączenie tonu 2 i energii Tijax przynosi doskonałą sposobność do zobaczenia swojego odbicia w lustrach, którymi są dla nas inni. To dobry czas na uzdrowienie, zwłaszcza sfery związanej z umysłem. Może się to dokonać poprzez rozpoznanie, że podziały ja – oni, my – wy, dobro – zło są iluzją. Przeciwieństwa z jednej strony wykluczają się, a z drugiej uzupełniają i nie istnieją jedno bez drugiego. Tak jak kij, który ma 2 końce jest jednym kijem, a nóż który ma 2 ostrza jest jednym nożem. Do Ciebie należy wybór, czy użyjesz tego co leczy, czy tego co rani, jednocześnie nie warto zakładać z góry i przyklejać etykiety. Coś co jest z pozoru „dobre” może powstrzymywać Cię poprzez wygodę, którą daje, od rozwoju, a coś co uwiera i boli, może spowodować, że będziesz działać i rozwijać się. Stąd brak oczekiwań, akceptacja i postawa „być może” wobec sytuacji, które Cię spotykają jest najkrótszą drogą do wzrostu.
Dzisiejszy dzień sprzyja również uzdrowieniu relacji. Z drugiej strony wspiera Cię również w uwolnieniu od tego co Ci już nie służy, więc jeśli tkwisz w relacji wyłącznie z przyzwyczajenia, strachu przed samotnością, itp. masz dobry moment, aby pójść w swoją stronę. Pamiętaj, że drogi czasem rozchodzą się, aby spotkać się w innym miejscu.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀
In Lak’ech Ala K’in

 

Zostaw Komentarz

Translate »