Energia dnia 25.10.2020

 In Energia dnia

Dzisiaj, 25.10.2020 według Cholq’ij ze wschodem słońca witamy Nawal B’elejeb’ (9) Kan. Nawal witalności, ewolucji, seksualności, zwinności, woli i pasji, pierzastego węża, Kukulkana.

Kan to dobry dzień na kontakt z Naturą, medytację, np. kundalini i inne aktywności służące rozwojowi. Sprzyjający czas na modlitwę o sprawność umysłową, pewność w działaniu, przyspieszenie procesów, na świadome kontakty seksualne, uwolnienie gniewu i ewoluowanie jako istota ludzka.

Kan daje nam kreatywność i ewolucję, sprawiedliwość, piękno, prawdę, wielką siłę i inteligencję, elastyczność. Energia Kan zlokalizowana jest w ludzkim ciele w obszarze kręgosłupa.

Osoby urodzone w dniu Kan mają pochodzenie w Noj, a ich przeznaczeniem jest Aj. Osoby zwinne, aktywne, zmysłowe, kreatywne, z dobrą pamięcią i intuicją, ze sprawnym umysłem. Świadome korzystanie z energii witalnej, sprawia że potrafią spożytkować jej nadwyżki do uzdrawiania (siebie i innych) oraz do tworzenia sztuki.
Osoby Kan często w wyszukany sposób dbają o potrzeby ciała, np. lubią dobrze zjeść, ubrać się elegancko, itp.
W negatywnym aspekcie Kan kusi wykorzystywaniem siły do dominacji, nieświadomym zaspokajaniem popędów, może objawiać się jako dbanie wyłącznie o potrzeby cielesne i materialne, egoizm i niska samoocena.

Jesteśmy w trecenie Noj. To czas, który uczy nas korzystania ze zdolności logicznych, analitycznych, które daje nam umysł, aby znajdować racjonalne rozwiązania, układać plany, wykorzystywać zdobytą wiedzę i doświadczenie w praktyce, czyli zamieniać je w mądrość.
Noj to zbiorowy umysł, świadomość żywej istoty jaką jest Ziemia. Z drugiej strony, to nasze indywidualne umysły, które wciągają nas w istniejące tylko w nich wizje związane z przeszłością i przyszłością. Jeśli nie pozwolisz umysłowi zapanować nad sobą skupiając uwagę wyłącznie na chwili obecnej obecnej, zyskasz wspaniałego sługę i sojusznika. Dzięki niemu Twoje myśli niczym ziarno wzrosną przynosząc owoce, dlatego masz sprzyjający czas, aby nauczyć się kreowania rzeczywistości, która jest Twoim udziałem. Jesteśmy jednostkami i jednocześnie jednością, więc tworzymy również wspólnie, stąd naucz się akceptacji tego co Cię otacza w chwili obecnej (jako wspólnego dzieła stworzenia) i stale pozywywnego nastawienia do Świata.

Energia Kan wnosi o treceny Noj ewolucję, wzrost duchowy, wiedzę jak korzystać z danej nam mocy. Możemy teraz będąc w świecie materialnym poczuć się istotą duchową.

Ton 9 związany jest z żeńskim pierwiastkiem i kosmicznymi cyklami, sprzyja zakończeniu rozpoczętych spraw, oznacza również centrum i wzmacnia energię Nawala, z którym występuje.

Połączenie tonu 9 i energii Kan daje Ci sposobność do ukończenia jakiegoś etapu rozwoju. Kan oferuje mądrość, która pomoże Ci rozpoznać iluzje, również jeśli takie intencje mają osoby z Twojego otoczenia. Wykorzystaj tę okazję, aby zbliżyć się do prawdy.
Energia Węża ma również ciemną stronę, która kusi zaspokojeniem żądz i mocą dającą władzę nad innymi. Dokonując wyborów kieruj się inteligencją, rozwiązania siłowe mogą zniszczyć coś, co wymaga budowania przez długi czas. Pamiętaj, że jesteś twórcą swojego Świata i w każdej chwili masz wolny wybór. Możesz zdecydować się na bycie mistrzem – artystą kreującym rzeczywistość słowami i czynami lub doświadczać bycia niewolnikiem przekonań, że jest inaczej. Prędzej czy później przyjdzie zrozumienie, że to Ty zarządzasz własnym przeznaczeniem i masz nieograniczone możliwości.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »