Energia dnia 18.11.2020

 In Energia dnia

Dzisiaj, 18.11.2020 od wschodu Słońca Cholq’iij, święty kalendarz Majów, wskazuje Nawal Wukub’ (7) Toj.b

Toj to ofiara, spłata naszych długów i zobowiązań (niekoniecznie materialnych), prawo przyczyny i skutku (akcji i reakcji; zwane też prawem karmy), poświęcenie, pokora, słuchanie potrzeb innych, podziękowanie za życie i wszystko co otrzymujemy, dawanie i przyjmowanie, kropla krwi, Księżyc (u Majów z Jukatanu – Muluc), również Ogień jako reprezentant Słońca (Tojil u Majów z Gwatemali) na Ziemi.

Toj to dzień ceremonii dziękczynnych przy Ogniu i składania ofiar w postaci świec, kadzideł, pokarmów (np. cukier, miód), kwiatów, tytoniu. Tego dnia dziękujemy za wszystko co otrzymujemy w życiu i prosimy o odpuszczenie naszych przewinień. Tradycją Majów jest ofiarowane. Ogniowi w tym dniu kropli krwi. Toj to również dzień na wysłuchanie i poświęcenie swojego czasu dla innych, spłatę naszych długów i zobowiązań oraz zwrot tego co nie należy do nas. W dniu Toj składane są nie tylko ofiary materialne (np. świece) podczas ceremonii z Ogniem, ale również to czas na nasze osobiste poświęcenie na rzecz innych, zwłaszcza tego co mamy najcenniejsze, czyli naszego czasu i UWAGI. To czas powrotu do równowagi pomiędzy tym co otrzymujemy i dajemy. Wszystko opiera się na wymianie energetycznej (nawet jeśli przybiera postać materialną) i zostanie prędzej czy później spłacone. Jeśli zaniedbujemy lub zapominamy o wyrównaniu nawet drobnych zobowiązań, gromadzą się i ciążą nam. Coraz większy balast sprawia nam coraz większy dyskomfort, który może manifestować się jakość ból, choroba, czy cierpienie.
Zwróć szczególną uwagę na swoje działania i intencje, którymi się kierujesz, bo dzisiejsza energia nieubłaganie sprawi, że zbierzesz, to co zasiałeś. Okazuj wdzięczność i rozprzestrzeniaj miłość.

Osoby urodzone w dniu Toj poczęte są w Imox, a ich przeznaczeniem jest Noj. Są to ludzie pomocni, pracowici, kochający, marzycielscy. Ważne jest dla nich poświęcenie i służba innym, więc ich codzienne zajęcia powinny być z tym związane (np. usługi, doradztwo). Brak realizacji tego powołania może negatywnie odbić się na ich kondycji. Równie niekorzystne będzie zupełne wyrzekanie się swoich potrzeb, więc jak w każdym innym aspekcie potrzebne jest tu znalezienie równowagi.

Jesteśmy w trecenie Aq’ab’al. Ta energia pokazuje nam dwoistość wszystkiego co nas otacza. To czas, aby nauczyć się syntetyzować przeciwieństwa, które nie istnieją jedno bez drugiego i płynnie płynnie przechodzą jedno w drugie. Możemy to zaobserwować o wschodzie Słońca, gdy ciemność stopniowo jest rozjaśniana światłem, czy też o zachodzie, gdy proces przebiega w drugą stronę. Energia Aq’ab’al przynosi możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie. Nowe Światło, które wydobywa z ciemności ukrytą wiedzę, prawdę, tajemnice. To czas, który pomoże nam oswobodzić się z ograniczeń, wyjść z rutyny i obrać nowy kierunek działań.
Aq’ab’al ukazuje w razie potrzeby „ciemne tło” zdarzeń, abyś poprzez kontrast łatwiej mógł zobaczyć swoje Światło. Blask płomienia lepiej widać, gdy nie świeci Słońce.

Dzień Toj wnosi do treceny Aq’ab’al Ogień, który zabiera nasze długi karmiczne w zamian za składane ofiary. Wyrównanie „salda” energetycznego, zrzucenie balastu zobowiązań i osiągnięcie równowagi pomiędzy przyjmowaniem i ofiarowaniem stworzy wolną przestrzeń na transformację i wzrost.

Ton 7 to centralny dzień treceny i jednocześnie wierzchołek 13-stopniowej piramidy, niesie w sobie tajemnicę, magię i połączenie ze Źródłem, symbolizuje również osiągnięcie celu. 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania. Jednocześnie 7 daje szerokie pole widzenia że szczytu, więc sprzyja zatrzymaniu się i przyjrzeniu się z poziomu serca na to co niesie obecna trecena i za czym chcesz podążać.

Połączenie tonu 7 z energią Toj w trecenie Aq’ab’al pozwala Ci na rozejrzenie się wokół ze szczytu piramidy gdzie możesz dać innym światło, aby wesprzeć ich wzrost, spłacić swoje zobowiązania i odwieczyć się za uzyskane wsparcie.
Dzień 7 Toj to również czas na wyrażenie wdzięczności za wszystko co Cię spotkało – „dobre” i „złe”. Tak naprawdę nie ma podziału na dobre i złe, wszystko jest rezultatem Twoich myśli, słów i działań. Sygnały, które otrzymujesz od swojego ciała w postaci np. bólu czy choroby, są wskazówkami, które pokazują że zaniedbałeś duchową stronę życia. Zatem nie czekaj aż przyjdzie cierpienie, bądź uważny na najmniejsze znaki i wykorzystaj każdy dany Ci moment do wzrostu.
Wyraź dzisiaj swoją wdzięczność Ogniowi, ofiarowując mu np. świece, kopał, kadzidło, tytoń, kroplę swojej krwi, poproś go aby uwolnił Cię od ciężaru długów, których nie jesteś w stanie spłacić.
Na drugiej szali wagi leży, to co otrzymujesz, więc jeśli po tej stronie jest niedomiar, zwróć uwagę czy nie zaspakajasz potrzeb otoczenia kosztem siebie, wyrzekając się swoich potrzeb. Dostrzeż swoje wewnętrzne Światło i ceń siebie. Służba innym niech będzie służbą sobie, a równowaga zostanie zachowana.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam☀

 

Zostaw Komentarz

Translate »