Energia dnia 10.12.2020

 In Energia dnia

Dzisiaj, 10.12.2020, od wschodu Słońca Cholq’ij wskazuje nam energię Oxib’ (3) B’atz’. To nasze relacje w parze, a także nici, z których tkany jest czas, pępowina, którą jesteśmy połączeni z kosmosem, to nasze wewnętrzne dziecko, dziecięca radość, kreatywność i początek. Symbolem zwierzęcym B’atz’ jest małpa.

Dzień B’atz’ jest dobry na wszelką kreację artystyczną, zwłaszcza prace związane z tkaniem, szyciem i wyszywaniem; na organizację wesela, imprezy itp. wydarzenia, zwłaszcza z udziałem dzieci; także na rozpoczęcie nowych projektów, inicjatyw, relacji, diety, kuracji, zmiany stylu życia – wszystkiego co wiąże się z zainicjowaniem czegoś nowego.

Osoby urodzone w dniu B’atz’ poczęte są w Aq’ab’al, a ich przeznaczeniem jest Kawoq’. Są to ludzie kreatywni, inteligentni, zwinni, sprawni fizycznie, uzdolnieni artystycznie i/lub ze zdolnościami biznesowymi, potrafią dobrze odnaleźć się w czasie i przestrzeni, mogą być dobrymi nauczycielami, a także Ajq’ij (Przewodnikami liczącymi czas).
W negatywnym aspekcie B’atz’ może przejawiać się jako bezrefleksyjność i zbytnia skłonność do rozrywki. Brak równowagi w B’atz’ może również przejawiać się poprzez problemy z emocjami.

Jesteśmy w trecenie Toj. To czas wysłuchania potrzeb innych, czas związany ze spłatą naszych zobowiązań, nie tylko materialnych, czas powrotu do równowagi pomiędzy tym co otrzymujemy i dajemy. Wszystko opiera się na wymianie energetycznej (nawet jeśli przybiera postać materialną) i zostanie prędzej czy później spłacone. Jeśli zaniedbujemy lub zapominamy o wyrównaniu nawet drobnych zobowiązań, gromadzą się i ciążą nam. Coraz większy balast sprawia nam coraz większy dyskomfort, który może manifestować się jakość ból czy choroba. Nie bójmy się zatem tego czasu, wymaga wysiłku – „ofiary z siebie samego” , a w zamian Ogień przywróci w nas harmonię.

Energia B’atz’ wnosi do treceny Toj kreatywność, artyzm, dziecięcą radość, zwłaszcza związaną z tworzeniem, połączenie z Kosmosem, daje sposobność do zapisania wyczyszczonej tablicy nowymi wizjami i pomysłami.

Ton 3 związany jest z równowagą i w razie potrzeby przynosi sytuacje związane z jej chwilową utratą, wybiciem z rytmu, aby nam coś pokazać w świecie materialnym. Kieruje naszą uwagę do wewnątrz w celu poznania, co na prawdę przyciągnęło taką sytuację i umożliwić nam korektę kursu.

Ton 3 kieruje uwagę do wewnątrz i w połączeniu z energią B’atz’ daje Ci możliwość odkrycia w sobie pokładów dziecięcej kreatywności, nieograniczonej żadnymi normami.
Jeśli potrzebujesz zmiany kierunku, w którym zmierzasz, może się zdarzyć, że ton 3 w jakiś sposób zakłóci Twoją radość i harmonię kreacji. W takiej sytuacji zwolnij lub zatrzymaj się, zobacz co Ci pokazuje to wybicie z rytmu i dokonaj korekty kursu.
Batz to pępowina łącząca nas z Kosmosem, nici czasu z których utkane jest wszystko wokół. Każda z nich wpływa na inne, więc nie trać energii na szukanie przyczynowości, bo musiałbyś „spruć” całą tkaninę, aby dotrzeć do praprzyczyny. Lepiej raduj się pięknem obrazu, który widzisz, zbliż się do Natury, zobacz i poczuj jej harmonię oraz swoje połączenie z nią. Zrozumienie cyklicznej perfekcji nici czasu, to kolejny krok w stronę świadomości.
Dzisiejszy dzień sprzyja również spędzaniu czasu z dziećmi.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam☀

Zostaw Komentarz

Translate »