Energia dnia 17.12.2020

 In Energia dnia

Dzisiaj, 17.12.2020, ze wschodem Słońca według kalendarza Cholq’iij witamy energię Lajuj (10) Tijax. Tijax to obsydianowe ostrze, narzędzie którego używali Majowie, a także lustro. Tijax pomaga odciąć się od negatywnych spraw, nałogów oraz szkodliwych relacji, wspieranie (samo)leczenie. Pozwala na spojrzenie w innych jak w lustro i zobaczenie siebie zgodnie z majanskim pozdrowieniem In Lak’ech Ala k’in.
Ostrze Tijax potrafi również rozciąć kurtynę, która przesłania nieznane, abyśmy mogli uzyskać dostęp do wiedzy i tajemnic.

Osoby Tijax mają swoje pochodzenie w Tz’i, a ich przeznaczeniem jest Kame. Osoby stanowcze, zdecydowane, mają zdolności do uzdrawiania. Powinny uważać, aby dobrze wykorzystać swój dar i nie ranić innych słowami, czynami.

Jesteśmy w trecenie Toj. To czas wysłuchania potrzeb innych, czas związany ze spłatą naszych zobowiązań, nie tylko materialnych, czas powrotu do równowagi pomiędzy tym co otrzymujemy i dajemy. Wszystko opiera się na wymianie energetycznej (nawet jeśli przybiera postać materialną) i zostanie prędzej czy później spłacone. Jeśli zaniedbujemy lub zapominamy o wyrównaniu nawet drobnych zobowiązań, gromadzą się i ciążą nam. Coraz większy balast sprawia nam coraz większy dyskomfort, który może manifestować się jakość ból czy choroba. Nie bójmy się zatem tego czasu, wymaga wysiłku – „ofiary z siebie samego” , a w zamian Ogień przywróci w nas harmonię.

Energia Tijax przynosi do treceny Toj możliwość uzdrowienia, odcięcia i uwolnienia od tego co powoduje dysharmonię. To ostrze, które potrafi również otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do tejemnic, misterium, Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, oczyszczasz umysł dając mu możliwość świadomego kreowania w chwili obecnej.

Ton 10 związany jest z manifestowaniem się, materializacją intencji. To złączone obie dłonie z 10 palcami, gotowe do przyjęcia daru. Według innej interpretacji to dwie uściśnięte dłonie symbolizujące porozumienie.

Połączenie tonu 10 z energią Tijax daje Ci wspaniałą sposobność do uwolnienia się od nagromadzonych emocji, wszelkich obciążeń, pozwolenia im odejść. To co z Ciebie wypłynie może spowodować dyskomfort, jednocześnie jest konieczne by przywrócić przepływ i zrobić duży krok w stronę równowagi. Trzeba pozbyć się balastu, aby zrobić miejsce na miłość, która Cię wypełni.
Energia treceny Toj sprawia, że mamy sprzyjający czas na uwolnienie obciążeń dotyczących naszego związku, grupy, społeczności. Dobry dzień na spotkanie w grupie przy Świętym Ogniu i uzdrowienie relacji. Pozwól energii Tijax odciąć się od osądów i poczucia niesprawiedliwości wynikającego z rozumowej oceny. Sytuacje, które spotykasz są dokładnie takie jak mają być, aby pomóc Ci w rozwoju duchowym, a ludzie wokół Ciebie są zwierciadłami pokazującymi Ci Twój blask (działa to w obie strony). Ton 10 pomaga wcielić w życie zamiary i intencje, więc wykorzystaj ten czas, aby z pomocą Tijax odciąć się od wszelkich osądów oraz innych ograniczeń narzucanych Ci przez ego. Wolność od nich pozwoli Ci czuć się komórką większego organizmu jakim jest ludzkość i służyć jego dobru. In Lak’ech Ala k’in.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »