Energia dnia 22.12.2020

 In Energia dnia

Dzisiaj, 22.12.2020, zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, wraz ze wschodem Słońca witamy energię Kab’ (2) Aq’ab’al. Aq’ab’al to promień światła przebijający się przez ciemność, wschód i zachód Słońca. To energia dualności światło – ciemność, dzień – noc, przejawiająca się we wszystkich aspektach życia. To również energia odradzająca i rozświetlająca. Doskonały dzień, aby prosić o Stwórcę o światło, które rozjaśni nasze wątpliwości i zagmatwane sprawy oraz pozwoli nam się obrać nowy kurs.

Osoby urodzone w dniu Aq’ab’al są poczęte w Tz’ik’in, a ich przeznaczeniem jest B’atz. Takie osoby mają zdolność odkrywania zakrytego, to energia badaczy, psychologów, detektywów, itp. Osoby spokojne, cierpliwe, pracowite, logiczne, zorganizowane, często lubiące wczesne pobudki, nadające się na przywódców i nauczycieli.
Z negatywnej strony nieodpowiednio używana energia Aq’ab’al może prowadzić je do zwątpienia, czarnowidztwa, poczucia winy.

Jesteśmy w trecenie Iq’. To czas związany z wiatrem, oddechem, komunikacją, słowem, dźwiękiem, ruchem, zmianą, dynamiką, swobodą, otwarciem przestrzeni, połączeniem ze Źródłem, natchnieniem, weną. To kontynuacja poprzedniego 13-dniowego okresu, w którym Święty Ogień zabrał nasze obciążenia, a teraz wiatr zmian rozwieje popiół, który pozostał. Ciągła zmiana to jedyne co niezmienne we Wszechświecie, jest nieunikniona i niezbędna do rozwoju, więc nie walcz z nią i przyjmij z wdzięcznością.
To również czas, który będzie uczyć nas mocy słowa i wibracji dźwięków oraz umiejętności komunikacji. Oddech jest nam niezbędny, aby wypowiadać słowa, jest także uniwersalnym lekiem, który zawsze jest pod ręką, możemy również zagłębić się z nim w swoim wnętrzu, aby połączyć się ze Źródłem. Bądź wdzięczny za Życie, które daje Ci oddech – od pierwszego wydechu do ostatniego wydechu.
Pamietaj, że energia Iq’, niczym huragan, ma również niszczycielską siłę, wypowiadaj słowa które budują, a nie ranią.

Energia Aq’ab’al wnosi do treceny Iq’ nowe Światło, możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie.

Ton 2 zwraca uwagę na dwoistość wszystkiego co nas otacza, kontrasty, pokazuje że „każdy kij ma 2 końce”, uczy nas dokonywać wyborów, związany jest również z relacjami partnerskimi. Aby osiągnąć syntezę przeciwieństw trzeba pamiętać, że konieczne jest poświęcenie z obu stron, tak jak do uzyskania ciepłej wody konieczne jest użycie zimnej i gorącej.

Ton 2 uczy nas o dualizmie, w połączeniu z energią Aq’ab’al, która również pokazuje dwoistość, może dzisiaj przynieść mocną polaryzację, także w relacjach partnerskich. To dobry moment na syntezę przeciwieństw, jednocześnie trzeba pamiętać, że wymaga to poświęceń po obu stronach.
Dziesiejszy dzień może przynieść Ci odkrycia, jednocześnie uważaj na to co wypowiadasz, bądź precyzyjny, bo może dojść do nieporozumień, wyjawienia sekretów, czy ukrywanych uraz. Jeśli do tego dojdzie, zachowaj spokój i wykorzystaj moment na przepracowanie tematu.
Nie jest to wymarzony czas na zawieranie umów, czy podejmowanie zobowiązań, jeśli musisz dzisiaj podjąć takie działania, to bądź dokładny, czytaj zapisy „drobnym drukiem”.
Aq’ab’al daje nam również sposobność do inicjacji nowych tematów, projektów, relacji, trzeba tylko dokładnie i precyzyjnie wyrażać swoje intencje.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »