Energia dnia 09.01.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 09.01.2021, od wschodu Słońca, Cholq’ij – sakralny Kalendarz Majów, wskazuje nam dzień Wukub’ (7) Imox, Nawal zmiany, Wody, życia, duchowych i paranormalnych mocy, działań pionierskich, szaleństwa. Totemem zwierzęcym Imox jest krokodyl.

Imox symbolizuje wyjście życia z wody na ląd, więc jest to energia sprzyjająca inicjowaniu pionierskich przedsięwzięć, które nawet mogą wydawać się szalone. To też energia związana z naszymi emocjami, więc warto zadbać aby dzisiaj zachować spokój dla siebie i otoczenia. Warto dzisiaj odpocząć przed kolejnymi działaniami, wyciszyć emocje.

Imox jest Nawalem wody i zmiany,
wszystkich miejsc, w których znajduje się życiodajny płyn. Imox to także symbol ukrytych sił Natury, duch deszczy, produktywności i zdolności mózgu. Jest to naturalna inteligencja ludzkiego umysłu, który pomaga sercu komunikować się ze Stwórcą. Imox to Nawal, który pomaga nam odbierać kosmiczne wiadomości.

Nawal Imox wiąże się z dziwnymi i niezwykłymi zdarzeniami, wiąże się z obecnością życia w kosmosie i kometami, które rozprzestrzeniają życie na odległe planety. Dzień, w którym siły natury wyraziły się za pomocą szaleństwa.

Dzień Imox zachęca do podziękowania Wodzie za życie i oczyszczenie oraz zastanowienia się jak możemy wyrazić Jej wdzięczność naszym zachowaniem, np. nie zanieczyszczając rzek, jezior, nie produkując więcej ścieków niż musimy, itp.

OSOBY IMOX

Osoby niosące Imox mają zdolności telepatyczne, nawal daje im niemal nadprzyrodzoną intuicję. Mają zdolność do sprowadzania deszczu i mogą leczyć choroby, w szczególności choroby psychiczne. Imox’e słuchają kosmicznych wiadomości i przekazują je do swoich społeczności. Otaczanie się osobami Imox jest korzystne, ponieważ pomagają przynieść spokój i zwiększyć uśpione moce tych, którzy wchodzą z nimi w kontakt. Osoby niosące Imox poczęte są w Aj, a ich przeznaczeniem jest Toj.

Jesteśmy w trecenie Tz’ik’in. To czas, w którym można spojrzeć na siebie i otoczenie „z lotu ptaka” i zobaczyć obraz w szerszej perspektywie. To czas modlitwy, którą zaniesie do Nieba Tz’ik’in i przyniesie na Ziemię obfitość, co oczywiście nie oznacza że odbędzie się to bez Twojej pracy. Tz’ik’in przynosi wolność i kreatywność, więc odrzuć to co Cię ogranicza i wykorzystaj ten czas do tworzenia sztuki, czy biznesu. W tej trecenie możesz prosić i otrzymać wizje jak tego dokonać. Najczęściej komunikaty podane są na tacy i wystarczy patrzeć uważnie na to co jest najbliżej. Spotykające nas zdarzenia są metaforami, mają drugie dno – zaszyfrowany przez Stwórcę przekaz. Bądź na nie uważny, interpretuj je lub poproś o pomoc oddane Ci osoby.
Energia Tz’ik’in symbolizuje także wolność, więc jeśli czujesz ograniczenia, to może być czas wyzwolenia się z nich.

Energia Imox wnosi do treceny Tz’ik’in umiejętność śnienia, odbierania i interpretowania snów i wizji, które dostajemy od Świata. Daje nam także możliwość otwarcia się na nowe, porzucenia starych schematów, zamknięcia treceny Toj i postawienia pierwszego kroku w Nowe.

Ton 7 to centralny dzień treceny i jednocześnie wierzchołek 13-stopniowej piramidy, niesie w sobie tajemnicę, magię i połączenie ze Źródłem, symbolizuje również osiągnięcie celu. 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania. Jednocześnie 7 daje szerokie pole widzenia że szczytu, więc sprzyja zatrzymaniu się i przyjrzeniu się z poziomu serca na to co niesie obecna trecena i za czym chcesz podążać.

Dzień 7 Imox może zatem być wyjątkowo obfity w sny i wizje. Ton 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania, stąd w przypadku dużej ilości przekazów dotyczących różnych tematów zastanów się, co z Tobą najbardziej rezonuje i za czym chcesz podążać.
Z drugiej strony 7 daje Ci szerokie pole widzenia, podobnie jak energia treceny Tz’ik’in, wspierająca również kreatywność, wolność, fortunę, a Imox to dobry moment na start projektu w przestrzeni materialnej, zwłaszcza pionierskiego. Jeśli zatem masz pewność gdzie pragniesz zmierzać, to sfinalizuj proces planowania i postaw pierwszy, choćby najmniejszy, krok w stronę realizacji Twojego snu.
Dzień Imox to sprzyjający czas na podziękowanie Elementowi Wody za Życie, za wszystkie płyny na Ziemi i te, które wypełniają nasze ciała. Jeśli w Twojej okolicy brakuje Wody, możesz wprowadzić się w stan medytacji, poczuć Jej obfitość (np. jako deszcz spływający po Twoim ciele) i wyrazić za to wdzięczność, tak jakby to działo się w chwili obecnej.
Prośmy również o wybaczenie za wszelkie pozbawione szacunku działania człowieka względem Wody i skorygujmy swoje niekorzystne postawy powodujące uszczerbek dla płynów na Ziemi i w naszych ciałach.
Możesz dzisiaj poczuć połączenie z innymi istotami, niczym kropla wody w oceanie Życia, stąd dzisiejsze sny i wizje mogą wskazać Ci jak wykorzystać swoją indywidualność dla dobra ludzkości, jako jednego organizmu.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię. Tak więc sny, które do nas przyjdą przed jutrzejszym wschodem Słońca związane są z energią Imox.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »