Energia dnia 19.01.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 19.01.2021, od wschodu Słońca Cholq’ij wskazuje nam energię Kiejeb’ (4) B’atz’. To nasze relacje w parze, a także nici, z których tkany jest czas, pępowina, którą jesteśmy połączeni z kosmosem, to nasze wewnętrzne dziecko, dziecięca radość, kreatywność i początek. Symbolem zwierzęcym B’atz’ jest małpa.

Dzień B’atz’ jest dobry na wszelką kreację artystyczną, zwłaszcza prace związane z tkaniem, szyciem i wyszywaniem; na organizację wesela, imprezy itp. wydarzenia, zwłaszcza z udziałem dzieci; także na rozpoczęcie nowych projektów, inicjatyw, relacji, diety, kuracji, zmiany stylu życia – wszystkiego co wiąże się z zainicjowaniem czegoś nowego.

Osoby urodzone w dniu B’atz’ poczęte są w Aq’ab’al, a ich przeznaczeniem jest Kawoq’. Są to ludzie kreatywni, inteligentni, zwinni, sprawni fizycznie, uzdolnieni artystycznie i/lub ze zdolnościami biznesowymi, potrafią dobrze odnaleźć się w czasie i przestrzeni, mogą być dobrymi nauczycielami, a także Ajq’ij (Przewodnikami liczącymi czas).
W negatywnym aspekcie B’atz’ może przejawiać się jako bezrefleksyjność i zbytnia skłonność do rozrywki. Brak równowagi w B’atz’ może również przejawiać się poprzez problemy z emocjami.

Jesteśmy w trecenie Q’anil. To czas zasiewania, dojrzewania i zbierania plonów. Przez kolejne 13 dni (łącznie z dzisiaj) będzie w nas kiełkowało, wztastało i dojrzewało, to co zaprosiliśmy do życia. Każdego kolejnego dnia treceny spójrz na ten proces w aspekcie energii towarzyszącej Ci danego dnia i proś Ahau o wsparcie poprzez jej działanie. Korzystaj z doświadczeń treceny Q’anil, aby nauczyć się zasiewać, pielęgnować i zbierać plony w każdym aspekcie życia. Ziarnem są Twoje myśli i słowa, podlewasz je swoją uwagą i działaniami, które im poświęcasz, a plonem są doświadczenia, które otrzymujesz. Zbierasz zatem to co zasiałeś i jednocześnie otrzymujesz przez to informację zwrotną, która uczy Cię jak zebrać obfitsze plony w kolejnym cyklu.
Pamiętaj, że aby osiągnąć piękne plony potrzebna jest praca, trzeba pielęgnować to co zasiałeś. Q’anil to energia bardzo związana ze sztuką. Sztuką może być wszystko co robisz, jeśli wkładasz w to serce. Wyraź siebie poprzez tę twórczość okazując wdzięczność za życie, bo kto nie tworzy, ten nie żyje.

Energia B’atz’ wnosi do treceny Q’anil kreatywność, artyzm, dziecięcą radość, zwłaszcza związaną z tworzeniem, połączenie z Kosmosem, daje sposobność do zapisania wyczyszczonej tablicy nowymi wizjami i pomysłami.

Ton 4 odgrywa istotną rolę w kulturze Majów (i nie tylko), reprezentuje m.in. 4 kierunki, 4 elementy, 4 fazy Księżyca, 4 kończyny. Jest bardzo związany z Ziemią, przynosi stabilność i nadaje formę materialną, stąd pozwala intensywnie odczuć energię towarzyszacego mu Nawala.

Połączenie tonu 4 i energii B’atz’ sprawia, że możesz dzisiaj mocno poczuć jej obecność w wymiarze materialnym. B’atz’ daje kreatywność, więc masz bardzo sprzyjający dzień na twórczość artystyczną.Wsparcie otrzymają wszelkie działania związane ze sztuką i zabawą w grupie, zwłaszcza gdy każdy z uczestników wykorzysta swój talent, aby wspólnie utkać coś pięknego. Takie działania bardzo wzmocnią więzi wśród rodziny, grupy, czy społeczności.
Batz to nici czasu, pępowina łącząca nas z Kosmosem, wiec zbliż się do Natury, zobacz i poczuj jej harmonię i swoje połączenie z nią. Zrozumienie cyklicznej perfekcji nici czasu, to kolejny krok w stronę świadomości. Dzisiejsze połączenie energii 4 B’atz’ wprowadza ład i stabilność do kreacji w przestrzeni fizycznej, więc jeśli nosisz w sobie plany, intencje związane z tworzeniem, ze sztuką, to masz dzisiaj wsparcie dla rozpoczęcia ich materializacji. Sztuką jest wszystko, co tworzysz z pasją, a pracownią artystyczną jest życie, więc możesz wyrażać siebie bez żadnych ograniczeń. W tym kolejnym dniu treceny Q’anil masz szansę wykorzystać kreatywność pochodzącą od Źródła, która pomoże nadać formę, temu co zasiałeś.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam☀

Zostaw Komentarz

Translate »