Energia dnia 26.01.2021

 In Energia dnia


Dzisiaj, 26.01.2021, ze wschodem Słońca według kalendarza Cholq’iij witamy energię Junlajuj (11) Tijax. Tijax to obsydianowe ostrze, narzędzie którego używali Majowie, a także lustro. Tijax pomaga odciąć się od negatywnych spraw, nałogów oraz szkodliwych relacji, wspieranie (samo)leczenie. Pozwala na spojrzenie w innych jak w lustro i zobaczenie siebie zgodnie z majanskim pozdrowieniem In Lak’ech Ala k’in.
Ostrze Tijax potrafi również rozciąć kurtynę, która przesłania nieznane, abyśmy mogli uzyskać dostęp do wiedzy i tajemnic.

Osoby Tijax mają swoje pochodzenie w Tz’i, a ich przeznaczeniem jest Kame. Osoby stanowcze, zdecydowane, mają zdolności do uzdrawiania. Powinny uważać, aby dobrze wykorzystać swój dar i nie ranić innych słowami, czynami.

Jesteśmy w trecenie Q’anil. To czas zasiewania, dojrzewania i zbierania plonów. Przez kolejne dni treceny będzie w nas kiełkowało, wztastało i dojrzewało, to co zaprosiliśmy do życia. Każdego kolejnego dnia treceny spójrz na ten proces w aspekcie energii towarzyszącej Ci danego dnia i proś Ahau o wsparcie poprzez jej działanie. Korzystaj z doświadczeń treceny Q’anil, aby nauczyć się zasiewać, pielęgnować i zbierać plony w każdym aspekcie życia. Ziarnem są Twoje myśli i słowa, podlewasz je swoją uwagą i działaniami, które im poświęcasz, a plonem są doświadczenia, które otrzymujesz. Zbierasz zatem to co zasiałeś i jednocześnie otrzymujesz przez to informację zwrotną, która uczy Cię jak zebrać obfitsze plony w kolejnym cyklu.
Pamiętaj, że aby osiągnąć piękne plony potrzebna jest praca, trzeba pielęgnować to co zasiałeś. Q’anil to energia bardzo związana ze sztuką. Sztuką może być wszystko co robisz, jeśli wkładasz w to serce. Wyraź siebie poprzez tę twórczość okazując wdzięczność za życie, bo kto nie tworzy, ten nie żyje.

Energia Tijax przynosi do treceny Q’anil możliwość uzdrowienia, odcięcia i uwolnienia od tego co powoduje dysharmonię. To ostrze, które potrafi również otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do tejemnic, misterium, Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, oczyszczasz umysł dając mu możliwość świadomego kreowania w chwili obecnej.

Ton 11 uczy nas przez poznawanie dysonansów i różnorodności, więc mogą pojawić się dzisiaj wyzwania, zwłaszcza związane z akceptacją tego co odmienne. Może przynieść sytuacje, których celu nie rozumiemy, a których znaczenie poznamy później.
Ton 11 jest również związany z dynamiką i przyspieszeniem zmian.

W dniu połączenia tonu 11 z energią Tijax masz doskonałą sposobność, aby odciąć się od tego, co Ci ciąży i powstrzymuje przed rozwojem. Tijax to obustronne ostrze, a ton 11 jest nieprzewidywalny, więc działaj ostrożnie i z rozwagą, aby niepotrzebnie nie spalić za sobą mostów. Pamiętaj też, że żeby uzdrowić innych, najpierw sam musisz być zdrowy w danym obszarze, więc zacznij proces leczenia od siebie. Przecięcie więzów, które pętają Cię można porównać do wypielenia chwastów, które powstrzymują wzrost ziarna dojrzewajacego w obecnej trecenie Q’anil.
Tijax daje nam także bystrość, bezpośredniość, zdecydowanie w dążeniu do celu.
Uważaj dzisiaj na skaleczenia i ostrość języka. Jeśli na horyzoncie pojawi się potencjalna sprzeczka, komunikuj się krótko, zwięźle i na temat.
In Lak’ech Ala k’in.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »