Energia dnia 27.01.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 27.01.2021, od wschodu Słońca wg świętego kalendarza Cholq’ij mamy energię Kab’lajuj (12) Kawoq. Zwierzęciem związanym z Kawoq jest żółw, Kawoq symbolizuje dom, rodzinę, społeczność, a także oczyszenie, deszcz, burzę. W tym dniu dobrze jest ukierunkować swoje działania na dobro ogółu, czyli zrobienie czegoś dla dobra domu, rodziny, społeczności, grupy, a także rozpoczęcie projektów z tym związanych. Należy zadbać o swoje emocje, aby nie dopuścić do niepotrzebnych wyładowań. Dzień dobry na modlitwę o deszcz.

Osoby urodzone w Kawoq mają swoje pochodzenie w B’atz, a ich przeznaczeniem jest Kej. Osoby rodzinne, działające na rzecz dobra rodziny, grupy, społeczności. Mają zdolność oczyszczania emocji, czasem wystarczy sama ich obecność. Mają predyspozycje do pracy z Żywiołami, świadomego i proroczego śnienia, uzdrawiania, także z wykorzystaniem wiedzy o medycynach roślinnych, itp.
Zagrożeniem dla nich jest niekontrolowane uwalnianie emocji (burza), wpadanie na dłuższy czas w mroczne stany emocjonalne, nałogi. W takiej sytuacji dobrze jest zmienić otoczenie, skupić się na chwili obecnej i pamiętać, że źródłem szczęścia jest wnętrze.

Jesteśmy w trecenie Q’anil. To czas zasiewania, dojrzewania i zbierania plonów. Przez kolejne dni treceny będzie w nas kiełkowało, wztastało i dojrzewało, to co zaprosiliśmy do życia. Każdego kolejnego dnia treceny spójrz na ten proces w aspekcie energii towarzyszącej Ci danego dnia i proś Ahau o wsparcie poprzez jej działanie. Korzystaj z doświadczeń treceny Q’anil, aby nauczyć się zasiewać, pielęgnować i zbierać plony w każdym aspekcie życia. Ziarnem są Twoje myśli i słowa, podlewasz je swoją uwagą i działaniami, które im poświęcasz, a plonem są doświadczenia, które otrzymujesz. Zbierasz zatem to co zasiałeś i jednocześnie otrzymujesz przez to informację zwrotną, która uczy Cię jak zebrać obfitsze plony w kolejnym cyklu.
Pamiętaj, że aby osiągnąć piękne plony potrzebna jest praca, trzeba pielęgnować to co zasiałeś. Q’anil to energia bardzo związana ze sztuką. Sztuką może być wszystko co robisz, jeśli wkładasz w to serce. Wyraź siebie poprzez tę twórczość okazując wdzięczność za życie, bo kto nie tworzy, ten nie żyje.

Energia Kawoq wnosi do treceny Q’anil deszcz i burzę, które wymywają to co odcięła wczoraj energia Tijax, oczyszczają emocje, nawadniają podłoże umożliwiając wzrost nowego. Kawoq uczy o synergii współpracy w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.

Ton 12 pozwala nam na zebranie wszystkich doświadczeń w jeden obraz i ujrzenie go jako całości, niczym ułożonej z puzzli układanki. 12 nazywana jest tonem nauczycielskim, bo daje poczucie kompletności i pozwala na dzielenie się doświadczeniami bez chęci rywalizacji.

Połączenie tonu 12 i energii Kawoq pozwala Ci na zintegrowanie dotychczasowych doświadczeń związanych z działaniami na rzecz domu, rodziny, społeczności, aby móc je wykorzystać w praktyce.
Mamy przedostatni dzień treceny Q’anil, związanej z ziarnem, dojrzewaniem i plonami, więc poczuj co w Tobie wzrosło. Najlepszy sposób przekazania wiedzy innym, to dawanie przykładu własnym postępowaniem. Jeśli chcesz być światłem dla innych, pokaż jak dbasz o swój dom i swoją rodzinę. W szerokim rozumieniu naszych domem jest Matka Ziemia, a rodziną są wszyscy, którzy ten dom zamieszkują.
Dzisiaj możesz doświadczyć intensywnego oczyszczania emocjonalnego, które jest kontynuacją wczorajszego (Tijax) odcięcia tego co nam już nie służy. Jak burza, to i gromy, więc możesz dzisiaj też doświadczyć gwałtownych emocji, burzliwych sytuacji, itp. Pamiętaj, że oczyszczanie jest niezbędnym elementem cyklu, a odżywczy deszcz i Słońce, które jutro wzejdzie (Ajpu) pozwolą wzrastać nowemu.
Dzisiejszy dzień sprzyja również spędzaniu czasu z rodziną, poprawie relacji z bliskimi, zwłaszcza kobietami oraz tematom domowym, np. pracom związanym z domem, budową domu, itp. Zainicjowane dzisiaj tego typu działania mają dodatkowe wsparcie.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »