Energia dnia 02.02.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 02.02.2021 według Cholq’ij ze wschodem Słońca witamy Nawal Job’ (5) Kan. Nawal witalności, ewolucji, seksualności, zwinności, woli i pasji, pierzastego węża, Kukulkana.

Kan to dobry dzień na kontakt z Naturą, medytację, np. kundalini i inne aktywności służące rozwojowi. Sprzyjający czas na modlitwę o sprawność umysłową, pewność w działaniu, przyspieszenie procesów, na świadome kontakty seksualne, uwolnienie gniewu i ewoluowanie jako istota ludzka.

Kan daje nam kreatywność i ewolucję, sprawiedliwość, piękno, prawdę, wielką siłę i inteligencję, elastyczność. Energia Kan zlokalizowana jest w ludzkim ciele w obszarze kręgosłupa.

Osoby urodzone w dniu Kan mają pochodzenie w Noj, a ich przeznaczeniem jest Aj. Osoby zwinne, aktywne, zmysłowe, kreatywne, z dobrą pamięcią i intuicją, ze sprawnym umysłem. Świadome korzystanie z energii witalnej, sprawia że potrafią spożytkować jej nadwyżki do uzdrawiania (siebie i innych) oraz do tworzenia sztuki.
Osoby Kan często w wyszukany sposób dbają o potrzeby ciała, np. lubią dobrze zjeść, ubrać się elegancko, itp.
W negatywnym aspekcie Kan kusi wykorzystywaniem siły do dominacji, nieświadomym zaspokajaniem popędów, może objawiać się jako dbanie wyłącznie o potrzeby cielesne i materialne, egoizm i niska samoocena.

Jesteśmy w trecenie Imox. To czas związany z wodą, zmianą, nadejściem nowego etapu ewolucji, wizjami i snami dotyczącymi tego co nadejdzie. Woda daje życie, jest fundamentalnie związana z naszym ciałem, które zawiera 70% wody; to podstawowy składnik krwi, niezastąpiona jest również w procesie przekazywania informacji genetycznej.
Trecena Imox to czas, w którym będziemy uczyli się korzystać z naszej intuicji, rozpoznawać znaki dawane nam przez Naturę, w snach i wizjach, które pomogą nam postawić nam pierwsze kroki w nowych obszarach.
To również czas na okazywanie szczególnej wdzięczności Sercu Wody, znajdowanie rozwiązań pozwalających z szacunkiem korzystać z jej zasobów oraz modlitwę o wsparcie nas przy stawianiu pierwszych kroków w nowym cyklu.

Energia Kan wnosi o treceny Imox ewolucję, wzrost duchowy, wiedzę jak korzystać z danej nam mocy. Możemy teraz będąc w świecie materialnym poczuć się istotą duchową.

Ton 5 symbolizuje dłoń i jej 5 palców, jak również centrum (punkt na przecięciu linii wskazujących 4 kierunki Świata). Dłoni używamy do pracy, jak również do wydawania rozkazów, stąd ton 5 wzmacnia energię Nawala, przy którym występuje. Ton 5 sugeruje również, że w tym dniu może być potrzebne wykonanie jakiejś pracy.

Energia Kan, symbolizująca siły witalne, określane w różnych kulturach jako np. kundalini, prana, chi, energia seksualna, wprowadza do treceny Imox iskrę życia. Można powiedzieć, że życie zaczęło pulsować. Twój nowy sen zaczyna żyć swoim życiem.
Silny ton 5 w połączeniu z potężną energią Kan daje Ci świetną sposobność do rozwoju, do zdobycia nowej wiedzy. Wysłuchaj się w potrzeby duszy i korzystaj w zrównoważony sposób z wielkiej siły, elastyczności i inteligencji Węża. Ton 5 związany z pięcioma palcami dłoni kojarzy się również w oczywisty sposób z pracą. Działaj spokojnie i z rozwagą, nie pozwól porwać się w niekontrolowany sposób pokusom jakie oferuje materia, np. sile fizycznej, cielesności, czy seksualności.
Uważaj na iluzje, którymi może Cię kusić Wąż i nie próbuj przedobrzyć, tam gdzie sprawy idą w swoją stronę, a owoce potrzebują czasu, aby dojrzeć. Kieruj się wtedy wielką inteligencją Kan, a nie jego potężną siłą, bo skutki użycia jej w nadmiarze mogą być dewastujące.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »