Warsztat: KALENDARZ MAJÓW – PODSTAWY 21.02.2021

 In Artykuły
Warsztat: KALENDARZ MAJÓW – PODSTAWY
21 lutego 2021 w godz. 18 – 20 online na platformie zoom
Wszystko podlega nieustającymi zmianom, opieranie się im jest stratą energii i „czasu”. Czas umieściłem celowo w cudzysłowie, bowiem nie jest on liniowym wymiarem, jak pozornie może się wydawać, a raczej spiralnie powtarzającymi się cyklami, pozwalającymi na wzrost poprzez doświadczanie tego co zdecydowałeś się poznać na Ziemi.
Starożytni o tym doskonale wiedzieli, dlatego korzystali z narzędzi podpowiadających im jakie mają indywidualne predyspozycje, czy jakim działaniom sprzyja dany dzień lub okres. Używany przez nas kalendarz gregorianski niewiele powie Ci na ten temat, dowiesz się jedynie kiedy iść do pracy, kiedy wolno Ci odpocząć, kiedy iść do kościoła, zapłacić podatek, itp. Stąd nie znajdziesz w nim zbyt wielu wskazówek jak zespolić się z cyklami Natury i Kosmosu, co jest podstawą harmonijnego bycia, bo „jak na górze, tak na dole”. Oczywiście można osiągnąć ten stan dzięki samodzielnej pracy, jednocześnie czemu nie korzystać z darów od Przodków. Niekoniecznie chodzi o Przodków pochodzących z obszaru, na którym się urodziłeś. Ludy z różnych stron Ziemi używały wielu narzędzi prowadzacych do tych samych wniosków, a czasem aby dotrzeć do własnych korzeni (np. słowiańskich) można skorzystać z pomocy wiedzy innych kultur.
Zapraszam Cię do wysłuchania jakich narzędzi do określania czasu używali Majowie. Powiem Ci czym jest Długa Rachuba (La Cuenta Larga), kalendarz słoneczny Haab oraz czym jest Cholq’ij (Tzolkin, zwany potocznie Kalendarzem Majów) i jak może pomóc w samopoznaniu oraz odnalezieniu się w czasach dużych zmian na Ziemi. Warsztat przybliży Ci jak przebiegają małe i duże cykle kosmiczne oraz jak wykorzystać to w życiu codziennym.
Spotkanie poświęcone będzie przekazaniu Uczestnikom podstawowych informacji będących wstępem do samodzielnej pracy z Kalendarzem Majów. Wiedza z tego zakresu jest bardzo obszerna, jednocześnie oparta na niezmiennych i logicznych regułach, które dobrze zrozumiane pozwolą Ci na dalsze obserwacje we własnym zakresie, aby w życiu codziennym płynąć zgodnie z rytmem Kosmosu i Natury.
Dla osób pragnących poznać głębiej kosmologię Majów, jak również nauczyć się przygotowywania analiz urodzeniowych na podstawie Cholq’ij, planuję kontynuację szkolenia na poziomie bardziej zaawansowanym.
RobertO, o mnie:
Podróżnik, artysta, badacz, człowiek. Poznaję siebie, badam czas i przestrzeń używając starszych i nowszych technik i narzędzi, m.in. Cholq’ij, praca z roślinami (m.in. Kakao, Tytoń, medycyna Rapé), Słońcem, oddechem, ciałem.
Kosmologię Majów poznawałem czerpiąc z wielu źródeł, m.in. od przedstawicieli Starszyzny – Liczących Czas (Ajq’ijab, Contadores del Tiempo) podczas podróży do Gwatemali i Meksyku, jak również książek i publikacji uznanych autorów. Moją wiedzę uzupełniają własne obserwacje oraz wiele wykonanych przeze mnie analiz urodzeniowych.
Doświadczenie pokazało mi, że każdy Ajq’ij ma własne metody korzystania i interpretacji Kalendarza, stąd najlepszą drogą jest zdobycie solidnych podstaw z wiarygodnego źródła i dalsze samodzielne, cierpliwe zbieranie doświadczeń dzień po dniu.
Spotkanie odbędzie się na platformie zoom. Koszt udziału w warsztacie to 110zł. Zainteresowanych proszę o zgłoszenia pod adres:
info@54.38.53.41
Zarezerwuj sobie proszę trochę więcej czasu niż do godz. 20, zależnie od potrzeb i pytań spotkanie może potrwać dłużej. Zapraszam ☀
https://www.facebook.com/events/262760198573694

Zostaw Komentarz

Translate »