Energia dnia 04.02.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 04.02.2021, od wschodu Słońca zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, mamy energię Wukub’ (7) Kej. Kej to jeleń i jego siła, czujność, niezależność, cztery kopyta dające równowagę, cztery punkty kardynalne Świata, cztery elementy: Woda, Ogień, Ziemia, Powietrza, cztery płaszczyzny manifestacji czlowieka: fizyczna, umysłowa, emocjonalna i duchowa. Kej to również artysta, líder, przywódca duchowy, siła, autorytet, stabilność, pomocna i lecząca dłoń.

Kej to dobry dzień na działanie ze stanowczością i stabilnością, zwłaszcza w kwestiach związanych z realizacją naszych planów i zamierzeń. Warto więc poświęcić czas na modlitwę (prośbę, medytację – jak kto woli) o siłę i równowagę; również na modlitwę za liderów i przywódców, aby Stwórca obdarzył ich mądrością, którą wykorzystają dla dobra swojej społeczności, na udzielenie pomocy potrzebującym i na przyjęcie pomocy; na prace manualne, działania artystyczne, zwłaszcza muzykę; leczenie dłońmi, kontakty z naturą.

Osoby urodzone w dniu Kej są poczęte w Kawoq’, a ich przeznaczeniem jest Tz’ik’in. Osoby niezależne, stanowcze, ambitne, sprawne manualnie, ze zmysłem artystycznym, zamiłowaniem do sztuki, zwłaszcza muzyki, silne, z predyspozycjami przywódczymi, pomocne, inteligentne i pracowite. Mogą leczyć dłońmi. Powinny akceptować i doceniać swój indywidualizm oraz uważać, aby nie brać zbyt wiele zobowiązań ma swoje barki.

Jesteśmy w trecenie Imox. To czas związany z wodą, zmianą, nadejściem nowego etapu ewolucji, wizjami i snami dotyczącymi tego co nadejdzie. Woda daje życie, jest fundamentalnie związana z naszym ciałem, które zawiera 70% wody; to podstawowy składnik krwi, niezastąpiona jest również w procesie przekazywania informacji genetycznej.
Trecena Imox to czas, w którym będziemy uczyli się korzystać z naszej intuicji, rozpoznawać znaki dawane nam przez Naturę, w snach i wizjach, które pomogą nam postawić nam pierwsze kroki w nowych obszarach.
To również czas na okazywanie szczególnej wdzięczności Sercu Wody, znajdowanie rozwiązań pozwalających z szacunkiem korzystać z jej zasobów oraz modlitwę o wsparcie nas przy stawianiu pierwszych kroków w nowym cyklu.

Energia Kej wnosi do treceny Imox siłę, stabilność, połączenie z Naturą, przywództwo, sztukę, uleczanie i pracę dłońmi – wszystko co związane jest z archetypem kapłana czczącego Ahau przejawiajacego się w Naturze.

Ton 7 to centralny dzień treceny i jednocześnie wierzchołek 13-stopniowej piramidy, niesie w sobie tajemnicę, magię i połączenie ze Źródłem, symbolizuje również osiągnięcie celu. 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania. Jednocześnie 7 daje szerokie pole widzenia że szczytu, więc sprzyja zatrzymaniu się i przyjrzeniu się z poziomu serca na to co niesie obecna trecena i za czym chcesz podążać.

Pojawienie się Śmierci wraz z wczorajszą energią 6 Kame spowodowało potrzebę duchowości, wyjaśnienia co dzieje się z nami po opuszczeniu planu materialnego. Na przeciw tej potrzebie wychodzi dzisiejsza energia Kej – symbol duchowości i „religijności” Majów, wraz z tonem 7 dającym połączenie ze Źródłem. Kej to szeroko pojęty archetyp kapłana – lidera, doradcy, uzdrowiciela, artysty, osoby która pomaga.
Dzień 7 Kej sprzyja modlitwie / medytacji i kontaktowi z Naturą, najlepiej gdy jedno łączy się z drugim. Możesz również wesprzeć się się śpiewem lub graniem, jeśli daje Ci to poczucie jedności z Naturą i ze Źródłem.
Z jednej strony ton 7, jako balans na wierzchołku, może powodować utrudniać podjęcie decyzji, a z drugiej daje szerokie pole widzenia. Skorzystaj zatem z tej sposobności, wsparty siłą, determinacją oraz stabilnością energii Kej zachowaj równowagę i wykorzystaj ten czas na przegląd swoich możliwości, aby realizować swoje pasje i tworzyć sztukę Życia. Poproś Naturę o wskazówki, obserwuj co one Ci przekazują i zdecyduj w jaki sposób będziesz materializować swoje marzenia. Nie ma złych decyzji, liczy się Twój wybór.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »