Energia dnia 16.02.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 16.02.2021, od wschodu Słońca wg świętego kalendarza Cholq’ij mamy energię Wakib’ (6) Kawoq. Zwierzęciem związanym z Kawoq jest żółw, Kawoq symbolizuje dom, rodzinę, społeczność, a także oczyszenie, deszcz, burzę. W tym dniu dobrze jest ukierunkować swoje działania na dobro ogółu, czyli zrobienie czegoś dla dobra domu, rodziny, społeczności, grupy, a także rozpoczęcie projektów z tym związanych. Należy zadbać o swoje emocje, aby nie dopuścić do niepotrzebnych wyładowań. Dzień dobry na modlitwę o deszcz.

Osoby urodzone w Kawoq mają swoje pochodzenie w B’atz, a ich przeznaczeniem jest Kej. Osoby rodzinne, działające na rzecz dobra rodziny, grupy, społeczności. Mają zdolność oczyszczania emocji, czasem wystarczy sama ich obecność. Mają predyspozycje do pracy z Żywiołami, świadomego i proroczego śnienia, uzdrawiania, także z wykorzystaniem wiedzy o medycynach roślinnych, itp.
Zagrożeniem dla nich jest niekontrolowane uwalnianie emocji (burza), wpadanie na dłuższy czas w mroczne stany emocjonalne, nałogi. W takiej sytuacji dobrze jest zmienić otoczenie, skupić się na chwili obecnej i pamiętać, że źródłem szczęścia jest wnętrze.

Jesteśmy w trecenie I’x. To czas, w którym poznajemy swoją żeńską stronę, uczymy się korzystać i ufać swojej intuicji oraz rozpoznawać i interpretować sygnały dawane nam przez Matkę Ziemię. To czas magii, w którym magnetyzmem serca przyciągamy do swojego życia, to co wyśniliśmy (w tym pomogła nam zakończona właśnie trecena Imox).
Kieruj się miłością wobec wszystkich, a zwłaszcza siebie, ufaj swojej duszy połączonej ze Źrodłem, korzystaj z odwagi, ostrożności i inteligencji Jaguara, a odróżnisz prawdę od iluzji i wyczarujesz swój sen.
Energia I’x zachęca nas do wyrażania wdzięczności wszystkim Kobietom w naszym otoczeniu za Ich obecność i pracę, do dziękowania Matce Ziemi za wszystkie Jej dary, do proszenia o wybaczenie za wszelkie krzywdy, które Jej wyrządziliśmy jako ludzkość, do odwiedzania i modlitw w świętych miejscach znajdujących się w Naturze (u Majów są to Święte Altary).

Energia Kawoq wnosi do treceny I’x deszcz i burzę, które wymywają to co odcięła wczoraj energia Tijax, oczyszczają emocje, nawadniają podłoże umożliwiając wzrost nowego. Kawoq uczy o synergii współpracy w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.

Ton 6 harmonizuje, stabilizuje, sprzyja wzrastaniu, rozwojowi projektów i procesów, które już są w toku. 6 reprezentuje 4 kierunki oraz Serce Nieba i Serce Ziemi. Pozwala zatem na sięgnięcie po energię z „góry i z dołu” i manifestację w materii. 6 to również energia pozwalająca odczuć, że jesteś blisko szczytu (7), stąd przynosi czasem uczucie niecierpliwości, pośpiechu. Pamiętaj, że wszystko dzieje się we właściwym czasie, więc pozwól na harmonijny wzrost.

W dniu połączenia tonu 6 z energią Kawoq dostajesz sposobność do narodzin nowego podejścia do życia w przestrzeni materialnej. Kiedy działasz wychodząc z ego możesz otrzymać w najlepszym przypadku chwilową iluzoryczną korzyść dla siebie. Natomiast kiedy Twoja intencja pochodzi z równowagi pomiędzy umysłem i sercem i działasz z miłością na rzecz dobra ogółu okazuje się, że finalnie wszyscy są usatysfakcjonowani i zyskujesz o wiele więcej. Odkrycie i wdrożenie takiego podejścia przyniesie Ci oczyszczenie emocji i wewnętrzny spokój. Postaw pierwszy krok, od niego zaczyna się każda podróż, zaufaj że Świat wyjdzie Ci naprzeciw.
Energia dzisiejszego dnia sprzyja kontynuacji wszelkich tematów związanych z domem, miejscem które daje schronienie, poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim. Może to być np. posprzątanie, budowanie, przebudowa, zakup domu albo mieszkania, uporządkowanie spraw związanych z rodziną, czy społecznością.
Jeśli pojawią się dzisiaj sytuacje wywołujące w Twoich emocjach burzę, przyjmij je ze spokojem, zaobserwuj co chcą Ci przekazać. Obejmij świadomością tę część umysłu, która odpowiada za te emocje, pozwól sobie na ich oczyszczenie i przenieś uwagę na kierunek, w którym będziesz wzrastać wraz z otoczeniem. Pamiętaj, że oczyszczanie jest niezbędnym elementem cyklu, a odżywczy deszcz i Słońce, które jutro wzejdzie (Ajpu) pozwolą wzrastać nowemu.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »