Energia dnia 22.02.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 22.02.2021 według Cholq’ij ze wschodem Słońca witamy Kab’lajuj (12) Kan. Nawal witalności, ewolucji, seksualności, zwinności, woli i pasji, pierzastego węża, Kukulkana.

Kan to dobry dzień na kontakt z Naturą, medytację, np. kundalini i inne aktywności służące rozwojowi. Sprzyjający czas na modlitwę o sprawność umysłową, pewność w działaniu, przyspieszenie procesów, na świadome kontakty seksualne, uwolnienie gniewu i ewoluowanie jako istota ludzka.

Kan daje nam kreatywność i ewolucję, sprawiedliwość, piękno, prawdę, wielką siłę i inteligencję, elastyczność. Energia Kan zlokalizowana jest w ludzkim ciele w obszarze kręgosłupa.

Osoby urodzone w dniu Kan mają pochodzenie w Noj, a ich przeznaczeniem jest Aj. Osoby zwinne, aktywne, zmysłowe, kreatywne, z dobrą pamięcią i intuicją, ze sprawnym umysłem. Świadome korzystanie z energii witalnej, sprawia że potrafią spożytkować jej nadwyżki do uzdrawiania (siebie i innych) oraz do tworzenia sztuki.
Osoby Kan często w wyszukany sposób dbają o potrzeby ciała, np. lubią dobrze zjeść, ubrać się elegancko, itp.
W negatywnym aspekcie Kan kusi wykorzystywaniem siły do dominacji, nieświadomym zaspokajaniem popędów, może objawiać się jako dbanie wyłącznie o potrzeby cielesne i materialne, egoizm i niska samoocena.

Jesteśmy w trecenie I’x. To czas, w którym poznajemy swoją żeńską stronę, uczymy się korzystać i ufać swojej intuicji oraz rozpoznawać i interpretować sygnały dawane nam przez Matkę Ziemię. To czas magii, w którym magnetyzmem serca przyciągamy do swojego życia, to co wyśniliśmy (w tym pomogła nam poprzednia trecena Imox).
Kieruj się miłością wobec wszystkich, a zwłaszcza siebie, ufaj swojej duszy połączonej ze Źrodłem, korzystaj z odwagi, ostrożności i inteligencji Jaguara, a odróżnisz prawdę od iluzji i wyczarujesz swój sen.
Energia I’x zachęca nas do wyrażania wdzięczności wszystkim Kobietom w naszym otoczeniu za Ich obecność i pracę, do dziękowania Matce Ziemi za wszystkie Jej dary, do proszenia o wybaczenie za wszelkie krzywdy, które Jej wyrządziliśmy jako ludzkość, do odwiedzania i modlitw w świętych miejscach znajdujących się w Naturze (u Majów są to Święte Altary).

Energia Kan wnosi o treceny I’x ewolucję, wzrost duchowy, wiedzę jak korzystać z danej nam mocy. Możemy teraz będąc w świecie materialnym poczuć się istotą duchową.

Ton 12 pozwala nam na zebranie wszystkich doświadczeń w jeden obraz i ujrzenie go jako całości, niczym ułożonej z puzzli układanki. 12 nazywana jest tonem nauczycielskim, bo daje poczucie kompletności i pozwala na dzielenie się doświadczeniami bez chęci rywalizacji.

W dniu połączenia tonu 12 z energią Kan otrzymujesz doskonałą okazję do rozwoju i nauki, do otrzymania jej oraz do przekazania innym. Masz dzisiaj sposobność do zebrania w kompletny obraz doświadczeń związanych z korzystaniem z energii witalnej (określane w różnych kulturach jako np. kundalini, energia życiowa, seksualna). Przekuj wiedzę w mądrość pozwalającą na twórcze korzystanie z niej. Zaniechaj dzisiaj działań, które nie są niezbędne i skup się na rozwoju, połącz się ze swoją wieczną boską iskrą, a nauczysz się dostrzegać prawdę poprzez mgłę iluzji.
Działaj dzisiaj spokojnie i z rozwagą, nie pozwól porwać się w niekontrolowany sposób pokusom jakie oferuje materia, np. sile fizycznej, cielesności, czy seksualności.
Uważaj również na iluzje zwiazane z kontrolą, którymi może Cię kusić Wąż i nie próbuj przedobrzyć, tam gdzie sprawy idą w swoją stronę, a owoce potrzebują czasu, aby dojrzeć. Kieruj się wtedy wielką inteligencją Kan, aby zarządzać jego potężną mocą, bo skutki nadużycia jej dla zaspokojenia ego mogą być dewastujące.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »