Energia dnia 08.03.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 08.03.2021, od wschodu Słońca wg świętego kalendarza Cholq’ij mamy energię Oxlajuj (13) Kawoq. Zwierzęciem związanym z Kawoq jest żółw, Kawoq symbolizuje dom, rodzinę, społeczność, a także oczyszenie, deszcz, burzę. W tym dniu dobrze jest ukierunkować swoje działania na dobro ogółu, czyli zrobienie czegoś dla dobra domu, rodziny, społeczności, grupy, a także rozpoczęcie projektów z tym związanych. Należy zadbać o swoje emocje, aby nie dopuścić do niepotrzebnych wyładowań. Dzień dobry na modlitwę o deszcz.

Osoby urodzone w Kawoq mają swoje pochodzenie w B’atz, a ich przeznaczeniem jest Kej. Osoby rodzinne, działające na rzecz dobra rodziny, grupy, społeczności. Mają zdolność oczyszczania emocji, czasem wystarczy sama ich obecność. Mają predyspozycje do pracy z Żywiołami, świadomego i proroczego śnienia, uzdrawiania, także z wykorzystaniem wiedzy o medycynach roślinnych, itp.
Zagrożeniem dla nich jest niekontrolowane uwalnianie emocji (burza), wpadanie na dłuższy czas w mroczne stany emocjonalne, nałogi. W takiej sytuacji dobrze jest zmienić otoczenie, skupić się na chwili obecnej i pamiętać, że źródłem szczęścia jest wnętrze.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny Kej. Kej to symbol „religijności” Majów, duchowości, przywództwa duchowego. Archetypem Kej jest „kapłan” majański – przywódca duchowy, który jest liderem, artystą, uzdrowicielem, używa dłoni do leczenia, niesienia pomocy, pracy, tworzenia sztuki, śpiewa pieśni ceremonialne, wznosi modlitwy, łączy się z Naturą. W tym obszarze zawarte są atrybuty Kej – przywództwo (również siła), sztuka, uzdrawianie, pomoc innym, połączenie z Naturą.
Kej daje również siłę Jelenia i stabilność, kojarzoną z jego czterema kończynami i pewnym stąpaniem po Ziemi. Stabilność liczby cztery wynika z wielu aspektów kosmologii Majów, m.in.: 4 kierunki Świata, 4 Elementy, 4 pierwszych mężczyzn. W trecenie Kej osiągamy równowagę, poczucie własnej mocy, budujemy i wzmacniamy fundamenty naszej duchowości. Uczymy się, że siła i stabilna postawa pochodzi z wnętrza, niezależnie od tego co jest na zewnątrz, a wymagające sytuacje pomagają w trenowaniu siły woli.

Energia Kawoq wnosi do treceny Kej deszcz i burzę, które wymywają to co odcięła wczoraj energia Tijax, oczyszczają emocje, nawadniają podłoże umożliwiając wzrost nowego. Kawoq uczy o synergii współpracy w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszacego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

W dniu połączenia tonu 13 z energią Kawoq warto raczej poświęcić uwagę swoim tematom, zwłaszcza związanych z wiarą i duchowością, aby kochać innych trzeba kochać siebie. Dostajesz sposobność do nawiązania prawdziwej więzi ze Źródłem poprzez Naturę, na nabranie wiary (w znaczeniu pewności), że Ziemia to nasz wspólny dom dający bezpieczne schronienie.
Jeśli tego potrzebujesz Kawoq może Ci przynieść oczyszczenie emocji, wypłukanie tego co wczoraj odcięła energia Tijax. Proces oczyszczania może być burzliwy jeśli nagromadziło się dużo balastu. W takim przypadku skorzystaj z nauk treceny Kej oraz wsparcia 4 Elementów, zachowaj stabilność, obserwuj przechodzącą burzę pozostając uwagą w swoim bezpiecznym wnętrzu, nie podążając myślami za tym co negatywne. Niech Kawoq wymyje to co Ci przeszkadza oraz zwolni miejsce na narodziny i wzrost nowego. Pamiętaj, że z jutro wzejdzie nowe Słońce (w 1 Ajpu).

Kawoq to energia związana z Ziemią, z silnym pierwiastkiem żeńskim. Wyraź dzisiaj swoją wdzięczność dla Matki Ziemi i kobiet, które Cię otaczają, tym bardziej że 8 marca przypada Dzień Kobiet. Pięknego dnia dla wszystkich Pań!

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię. Z kolejnym wschodem Słońca rozpocznie się trecena Ajpu.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »