Energia dnia 09.03.2021

 In Energia dnia

Według sakralnego kalendarza Majów dzisiaj, 09.03.2021, ze wschodem Słońca witamy energię Jun (1) Ajpu, Nawal oznaczający Słońce, Stwórcę, łączący w sobie energię wszystkich 20 Nawali. To także symbol myśliwego polującego z dmuchawką, ojca, relacji z Bogiem. Energia Ajpu wspiera nas w pokonywaniu wyzwań, zwłaszcza związanych z ego, słabości, w dążeniu do rozwoju, oświecenia, znalezieniu w sobie wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu. Doskonały dzień na stawienia czoła własnym lękom, na okazanie ojcowskiej miłości i bycie przykładem dla dzieci, na poprawę relacji z ojcem i innymi mężczyznami w rodzinie. To najsilniejsza energia męska, więc należy jej używać z wyczuciem, aby czegoś nie zniszczyć lub kogoś nie zranić.

Pokłońmy się dzisiaj Ojcu Słońce, podziękujmy za życie oraz za wszystkie wyzwania, które pozwalają nam docenić jego wartość i zrozumieć czym jest szczęście.

Osoby urodzone w Ajpu pochodzą z E, a ich przeznaczeniem jest Q’anil. Osoby obdarzone zdolnościami przywódczymi i artystycznymi (zwłaszcza muzyka, taniec, rękodzieło), dobrzy ojcowie, obrońcy Natury. Potrafią osiągnąć każdy cel odważnie pokonując przeszkody i odnaleźć się w każdej sytuacji. Dobrzy organizatorzy, pracownicy, przyjaciele. Osoby pewne siebie, sprawnie planujące działania, niezależne, często selektywne w doborze towarzystwa. Zagrożeniem jest skupienie się na zaspakajaniu zachcianek ego, zamiast na dawaniu światła (Słońce w środku jest czarne). Nieuświadomiona energia Ajpu może przejawiać się jako autorytatywność, mściwość, problematyczność, przesadna podejrzliwość, wrogość wobec wszelkiej krytyki, czy skłonność do obrażania się.

Dzień 1 Ajpu (Jun Ajpu) rozpoczyna nową trecenę. JunAjpu to bohater opisany w świętej księdze majańskiej Pop Wuj, który poszedł wraz z bratem bliźniakiem do zaświatów, aby stawić czoło władcom podziemi. W największym skrócie odnieśli sukces będący triumfem Życia nad Śmiercią, kosztem własnego poświęcenia.
Najbliższe 13 dni (łącznie z dzisiaj) to czas budowania swoich relacji z Bogiem, czas odkrywania wewnętrznej świętości, możliwości boskiej kreacji w świecie materialnym, odróżnienia Światła od Ciemności i rozpoznawania wyzwań, które stoją przed nami.
Każdy z nas ma swoje wewnętrzne Światło, którym może świecić dla innych. Dotarcie do niego, rozpoznanie swojej misji wymaga wysiłku, pokonywania wyzwań, poniesienia kosztów. Trecena Ajpu to czas, w którym będziemy uczyć się tego tematu i nabierać pewności, że wybraliśmy właściwą drogę oraz chęci do pokonywania przeciwności.

Ton 1 to jedność, kompletność, początek, tak jak ziarno zawierające wszystko co potrzebne, aby wzrosło nowe życie. Od nas zależy gdzie je posadzimy i jakie będzie miało warunki. Stąd ważne, aby już pierwszego dnia treceny rozpocząć pracę z zadaniami, które ona przynosi i przygotować się do kolejnych dni.

Dzień 1 Ajpu to dobry czas na kontakt z Naturą, poczucia jedności z Nią i zrelaksowanie się. Będąc już w tym stanie skup swoją uwagę na celu do którego chcesz zmierzać, który Cię wzywa, tam gdzie czujesz drogę do spełnienia i wzrostu. Pamiętaj, że tworzysz swoją rzeczywistość, więc kieruj swoją uwagę tam gdzie pokój, jedność i harmonia, a nie na wyszukiwanie trudności i na inne negatywne sprawy. Żyjemy w kolektywnej świadomości, więc nici które tkamy przeplatają się tworząc rzeczywistość, której nie sposób dokładnie przewidzieć. Oznacza to, że nieuniknione jest napotykanie wyzwań, ponoszenie wysiłku, dokonywanie wyborów – po to aby doświadczać i wzrastać. Jednocześnie tylko okazując zaufanie Stwórcy, który jest też w Tobie, dajesz mu szansę na zaprowadzenie Cię do upragnionego celu niezależnie od przeszkód napotykanych na drodze.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »