Energia dnia 12.03.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 12.03.2021, zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, wraz ze wschodem Słońca witamy energię Kiejeb’ (4) Aq’ab’al. Aq’ab’al to promień światła przebijający się przez ciemność, wschód i zachód Słońca. To energia dualności światło – ciemność, dzień – noc, przejawiająca się we wszystkich aspektach życia. To również energia odradzająca i rozświetlająca. Doskonały dzień, aby prosić o Stwórcę o światło, które rozjaśni nasze wątpliwości i zagmatwane sprawy oraz pozwoli nam się obrać nowy kurs.

Osoby urodzone w dniu Aq’ab’al są poczęte w Tz’ik’in, a ich przeznaczeniem jest B’atz. Takie osoby mają zdolność odkrywania zakrytego, to energia badaczy, psychologów, detektywów, itp. Osoby spokojne, cierpliwe, pracowite, logiczne, zorganizowane, często lubiące wczesne pobudki, nadające się na przywódców i nauczycieli.
Z negatywnej strony nieodpowiednio używana energia Aq’ab’al może prowadzić je do zwątpienia, czarnowidztwa, poczucia winy.

Jesteśmy w trecenie trecenie Ajpu. To czas budowania swoich relacji z Bogiem, czas odkrywania wewnętrznej świętości, odróżnienia Światła od Ciemności i rozpoznawania wyzwań, które stoją przed nami. Każdy z nas ma swoje wewnętrzne Światło, którym może świecić dla innych. Dotarcie do niego, rozpoznanie swojej misji wymaga wysiłku, pokonywania wyzwań, poniesienia kosztów. Trecena Ajpu to czas, w którym uczymy się tego tematu i nabieramy pewności, że wybraliśmy właściwą drogę oraz chęci do pokonywania przeciwności.

Energia Aq’ab’al wnosi do treceny Ajpu nowe Światło, możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie.

Ton 4 odgrywa istotną rolę w kulturze Majów (i nie tylko), reprezentuje m.in. 4 kierunki, 4 elementy, 4 fazy Księżyca, 4 kończyny. Jest bardzo związany z Ziemią, przynosi stabilność i nadaje formę materialną, stąd pozwala intensywnie odczuć energię towarzyszacego mu Nawala.

W dniu połączenia tonu 4 z energią Aq’ab’al, symbolizującą światło wychodzące z ciemności, masz sposobność do zaszczepienia i ustabilizowania nowej koncepcji w świecie materialnym. Może to być początek np. nowego projektu, tworzenia dzieła sztuki, czy nowej relacji partnerskiej. Na płaszczyźnie duchowej masz dzisiaj szansę na „oświecenia” w obszarze pojęcia roli przeciwieństw funkcjonujących w relacjach. Tak jak nie istnieje ciemność bez światła i światło bez ciemności, tak potrzebujemy spotykać osoby, które pomagają nam poznać jasną stronę, jak i takie, które wyzwalają z nas to co negatywne. Bądź wdzięczny jednakowo za jedne i za drugie. Jest to wyzwanie, któremu pomoże Ci sprostać energia treceny Ajpu, zauważ też, że zazwyczaj więcej uczymy się poznając swoją ciemną stronę.
Energia Aq’ab’al odsłania to co zakryte, więc uważaj dzisiaj na swoje sekrety i działania, dla których nie szukasz rozgłosu.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »