Energia dnia 16.03.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 16.03.2021, od wschodu Słońca zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, mamy energię Waqxaquib’ (8) Kej. Kej to jeleń i jego siła, czujność, niezależność, cztery kopyta dające równowagę, cztery punkty kardynalne Świata, cztery elementy: Woda, Ogień, Ziemia, Powietrza, cztery płaszczyzny manifestacji czlowieka: fizyczna, umysłowa, emocjonalna i duchowa. Kej to również artysta, líder, przywódca duchowy, siła, autorytet, stabilność, pomocna i lecząca dłoń.

Kej to dobry dzień na działanie ze stanowczością i stabilnością, zwłaszcza w kwestiach związanych z realizacją naszych planów i zamierzeń. Warto więc poświęcić czas na modlitwę (prośbę, medytację – jak kto woli) o siłę i równowagę; również na modlitwę za liderów i przywódców, aby Stwórca obdarzył ich mądrością, którą wykorzystają dla dobra swojej społeczności, na udzielenie pomocy potrzebującym i na przyjęcie pomocy; na prace manualne, działania artystyczne, zwłaszcza muzykę; leczenie dłońmi, kontakty z naturą.

Osoby urodzone w dniu Kej są poczęte w Kawoq’, a ich przeznaczeniem jest Tz’ik’in. Osoby niezależne, stanowcze, ambitne, sprawne manualnie, ze zmysłem artystycznym, zamiłowaniem do sztuki, zwłaszcza muzyki, silne, z predyspozycjami przywódczymi, pomocne, inteligentne i pracowite. Mogą leczyć dłońmi. Powinny akceptować i doceniać swój indywidualizm oraz uważać, aby nie brać zbyt wiele zobowiązań ma swoje barki.

Jesteśmy w trecenie trecenie Ajpu. To czas budowania swoich relacji z Bogiem, czas odkrywania wewnętrznej świętości, odróżnienia Światła od Ciemności i rozpoznawania wyzwań, które stoją przed nami. Każdy z nas ma swoje wewnętrzne Światło, którym może świecić dla innych. Dotarcie do niego, rozpoznanie swojej misji wymaga wysiłku, pokonywania wyzwań, poniesienia kosztów. Trecena Ajpu to czas, w którym uczymy się tego tematu i nabieramy pewności, że wybraliśmy właściwą drogę oraz chęci do pokonywania przeciwności.

Energia Kej wnosi do treceny Ajpu siłę, stabilność, połączenie z Naturą, przywództwo, sztukę, uleczanie i pracę dłońmi – wszystko co związane jest z archetypem kapłana czczącego Ahau przejawiajacego się w Naturze.

Ton 8 wprowadza harmonię i kosmiczną sprawiedliwość, uczy nas balansu zgodnie z zasadą: jak na górze, tak na dole. 8 symbolizuje również stabilność i kompletność, sprzyja przeprowadzaniu ceremonii.

Dzień 8 Kej to czas na kontakt z Naturą, zoserwowanie jak ona funkcjonuje, poczucie jedności z Nią. W Naturze wszystko działa w harmonii, nie ma osądów i obaw, które są przyczyną zachwiania się wiary. To czas na regenerację siły, uleczanie, poczucie wewnątrz siebie przywództwa. Ulecz się zatem dzisiaj (kontakt z dziką przyrodą temu sprzyja), pozbądź się osądów i strachu przed wizjami przyszłości, które produkuje Twój umysł. Niech wypełnia Cię akceptacja i świadomość bycia tu i teraz.
Połączenie energii 8 Kej daje Ci możliwość zaobserwowania stabilności, równowagi, harmonii i sprawiedliwości panującej w Naturze oraz poczucia wewnętrznej siły (wynikającej również z mocy Słońca, którą oferuje energia treceny Ajpu) i kompletności. Masz dzisiaj możliwość odkryć w sobie moc i pewność siebie lidera, który wie gdzie podąża, oświetla drogę innym, zaprowadza ład i sprawiedliwość. Zauważ, że rzadko kiedy Natura obdziela wszystkich zasobami po równo, daje dokładnie tyle ile potrzeba. Bierz ile potrzebujesz i dawaj ile możesz. Jako lider zarządzaj kierując się miłością do swojej społeczności, która buduje autorytet i sprawia że inni podążają za Tobą, a nie siłą wymuszającą posłuszeństwo.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »