Energia dnia 20.03.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 20.03.2021, od wschodu Słońca Cholq’ij wskazuje nam energię Kab’lajuj (12) B’atz’. To nasze relacje w parze, a także nici, z których tkany jest czas, pępowina, którą jesteśmy połączeni z kosmosem, to nasze wewnętrzne dziecko, dziecięca radość, kreatywność i początek. Symbolem zwierzęcym B’atz’ jest małpa.

Dzień B’atz’ jest dobry na wszelką kreację artystyczną, zwłaszcza prace związane z tkaniem, szyciem i wyszywaniem; na organizację wesela, imprezy itp. wydarzenia, zwłaszcza z udziałem dzieci; także na rozpoczęcie nowych projektów, inicjatyw, relacji, diety, kuracji, zmiany stylu życia – wszystkiego co wiąże się z zainicjowaniem czegoś nowego.

Osoby urodzone w dniu B’atz’ poczęte są w Aq’ab’al, a ich przeznaczeniem jest Kawoq’. Są to ludzie kreatywni, inteligentni, zwinni, sprawni fizycznie, uzdolnieni artystycznie i/lub ze zdolnościami biznesowymi, potrafią dobrze odnaleźć się w czasie i przestrzeni, mogą być dobrymi nauczycielami, a także Ajq’ij (Przewodnikami liczącymi czas).
W negatywnym aspekcie B’atz’ może przejawiać się jako bezrefleksyjność i zbytnia skłonność do rozrywki. Brak równowagi w B’atz’ może również przejawiać się poprzez problemy z emocjami.

Jesteśmy w trecenie trecenie Ajpu. To czas budowania swoich relacji z Bogiem, czas odkrywania wewnętrznej świętości, odróżnienia Światła od Ciemności i rozpoznawania wyzwań, które stoją przed nami. Każdy z nas ma swoje wewnętrzne Światło, którym może świecić dla innych. Dotarcie do niego, rozpoznanie swojej misji wymaga wysiłku, pokonywania wyzwań, poniesienia kosztów. Trecena Ajpu to czas, w którym uczymy się tego tematu i nabieramy pewności, że wybraliśmy właściwą drogę oraz chęci do pokonywania przeciwności.

Energia B’atz’ wnosi do treceny Ajpu kreatywność, artyzm, dziecięcą radość, zwłaszcza związaną z tworzeniem, połączenie z Kosmosem, daje sposobność do zapisania wyczyszczonej tablicy nowymi wizjami i pomysłami.

Ton 12 pozwala nam na zebranie wszystkich doświadczeń w jeden obraz i ujrzenie go jako całości, niczym ułożonej z puzzli układanki. 12 nazywana jest tonem nauczycielskim, bo daje poczucie kompletności i pozwala na dzielenie się doświadczeniami bez chęci rywalizacji.

Połączenie 12 B’atz’ pozwala na zebranie w jeden obraz doświadczeń związanych z radością, kreatywnością i artyzmem. Masz bardzo sprzyjający dzień na tworzenie, zwłaszcza sztuki. Wsparcie otrzymają wszelkie działania związane ze sztuką i zabawą w grupie, zwłaszcza z udziałem dzieci. To dobry moment na wyrwanie się z rutyny i zrelaksowanie się. Nie szukaj wymówek typu mam obowiązki, praca jest nudna, ale muszę zarabiać, itp., bo tak dokładnie będziesz się czuć. Dąż do tego, aby traktować swoje życie jako sztukę, którą tworzysz, a zysk nie jako swój cel, a rezultat swoich działań. W ten sposób będziesz tkał z nici czasu z radością i kreatywnością, zamiast czuć przymus i znudzenie.
Jesteśmy w trecenie Ajpu, więc dzisiaj możesz napotkać wyzwania, zwłaszcza związane z czasem. Staw im czoła z wdzięcznością za otrzymaną lekcję, dzięki niej masz szansę zostać artystą tkającym swoje życie z nici czasu.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam☀

Zostaw Komentarz

Translate »