Energia dnia 16.04.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 16.04.2021, ze wschodem Słońca według kalendarza Cholq’iij witamy energię Oxlajuj (13) Tijax. Tijax to obsydianowe ostrze, narzędzie którego używali Majowie, a także lustro. Tijax pomaga odciąć się od negatywnych spraw, nałogów oraz szkodliwych relacji, wspieranie (samo)leczenie. Pozwala na spojrzenie w innych jak w lustro i zobaczenie siebie zgodnie z majanskim pozdrowieniem In Lak’ech Ala k’in.
Ostrze Tijax potrafi również rozciąć kurtynę, która przesłania nieznane, abyśmy mogli uzyskać dostęp do wiedzy i tajemnic.

Osoby Tijax mają swoje pochodzenie w Tz’i, a ich przeznaczeniem jest Kame. Osoby stanowcze, zdecydowane, mają zdolności do uzdrawiania. Dar może się manifestować na różne sposoby, czasem wystarczy dobre słowo aby kogoś uleczyć, a innym razem pomoc w dostrzeżeniu prawdy, nawet niewygodnej.
Powinny uważać, aby dobrze wykorzystać swój dar i nie ranić innych słowami, czynami. To co siejemy, to zbieramy, więc wszelkie cięcia powinny być wykonywane chirurgicznie, bez zadawania niepotrzebnego bólu.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny Kame. Kame to śmierć, transformacja, zmiana, cykliczność życia i śmierci, kontakt z zaświatami. Śmierć większości osób kojarzy się ze strachem, stąd jest to czas, w którym jesteśmy postawieni na przeciw naszych obaw. W poprzednich trecenach Ajpu i Aj mieliśmy okazję odnaleźć w sobie bohaterstwo, odwagę, cechy przywódcze i autorytet, teraz nadszedł czas, aby wykorzystać to w praktyce. Każde działanie wprowadza zmianę.
Trecena Kame to również czas bardzo sprzyjający komunikacji z zaświatami, więc mamy okazję otrzymania przekazów od Przodków, które pomogą nam sprostać wyzwaniom. W ten sposób z każdym kolejnym pokoleniem i z każdym kolejnym cyklem jesteśmy lepiej przygotowani do wyzwań i zawsze w końcu je przezwyciężamy transformując i wzrastając duchowo.

Energia Tijax zamyka trecenę Kame przynosząc możliwość uzdrowienia, odcięcia i uwolnienia od tego co powoduje dysharmonię. To ostrze, które potrafi również otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do tejemnic, misterium, Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, dostajesz możliwość transformacji, na którą pracowałeś podczas treceny Kame.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszacego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

Połączenie tonu 13 i energii Tijax daje doskonałą sposobność do wycięcia tego co blokuje nasz wzrost. Energia tonu 13 i zamykającej się treceny Kame sprawia, że możesz pozbyć się balastu mającego bardzo głębokie korzenie, sięgające Przodków. Pozostaw to co już spełniło rolę w Twoim życiu, świadomie kreuj rzeczywistość w chwili obecnej i nie pozwól, aby przeszłość zakłócała ten proces. Pozbądź się iluzji, że świat zewnętrzny ma wpływ na Twoje szczęście. To Twoja decyzja, więc odetnij od swojego pola uwagi wszystko, co Cię martwi (zauważ jaki wydźwięk ma to słowo) bez szukania sposobu, ani przyczyny. Po prostu uwierz, że możesz to zrobić tylko dlatego, że taki jest Twój wybór.
Kontroluj dzisiaj ostrość swojego języka, jeśli na horyzoncie pojawi się potencjalna sprzeczka, komunikuj się krótko, zwięźle i na temat, aby ostrze Tijax nie zadało niepotrzebnych ran.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię. Z kolejnym wschodem Słońca rozpocznie się nowa trecena Kawoq, zwiazana m.in. z deszczem, burzą, oczyszczeniem, dbaniem o dom, Ziemię, rodzinę, społeczność.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »