Energia dnia 14.06.2021

 In Energia dnia

Dzisiejszy dzień, 14.06.2021, to wg Cholq’ij Wukub’ (7) Noj. Noj to mózg, zamysł, wiedza wynikajaca z Ziemi, kolektywna inteligencja naszej Planety wraz ze wszystkimi istotami Ją zamieszkujacymi, umiejętność przekucia wiedzy w mądrość, czyli wykorzystania jej w praktyce.

Energia Noj daje sposobność, aby wsłuchać się Ziemię, przytulić ją (także dosłownie leżąc lub tuląc pionową skałę) i uzyskać od niej wiedzę. Dobry czas na naukę, pracę umysłową, analizowanie, szukanie racjonalnych rozwiązań, nowych pomysłów, nie zapominając o odpoczynku. Ważne, aby tego dnia nasze myśli były pozytywne, bo jest to ziarno, którego plon zbierzemy.

Osoby urodzone w dniu Noj, są poczęte w Toj, a ich przeznaczeniem jest Kan. Osoby inteligentne, logicznie myślące, pomysłowe, ambitne. Świadomie korzystając z energii Noj dążą do uzyskiwania wiedzy, dzielenia się nią i wykorzystywania w praktyce, czyli przekuwania jej w mądrość.
W negatywnym aspekcie, przy nieuświadomionej energii osoby Noj mogą być dumne, wywyższające się mściwe. Ciemna strona Noj może powodować poczucie oddzielenia od Ziemi i własnego ciała oraz pozostawanie głęboko w umyśle, definiowanie poprzez własny osąd, etykietowanie. Rozwiązaniem jest skupianie uwagi na obecności w „teraz” oraz na fizycznym doświadczaniu świata materialnego.

Jesteśmy w trecenie B’atz’. Energia B’atz’ jest związana z dziecięcą radością, kreatywnością, rozpoczynaniem nowego. W kosmologii Majów dzień 1 B’atz’ to początek procesu stwarzania Świata przez Ahau, którego finał nastąpi w dniu 8 B’atz’ (20 dni później).
Po zakończonej trecenie Tijax, podczas której uzdrawialiśmy się i odcinaliśmy od tego co nam nie służy, powinniśmy poczuć lekkość i zapał do nowych działań. Wykorzystaj ten czas na obudzenie w sobie wewnętrznego dziecka i pozwolenie mu na kreację nieograniczoną schematami dorosłych.
Trecena B’atz’ to także czas, w którym możemy bardziej niż zwykle poczuć się połączeni z Kosmosem jako dzieci jednego Źródła; głębiej poczuć się artystami – tkaczami nićmi czasu, kreującymi z pasją rzeczywistość.

Energia Noj wprowadza do treceny B’atz’ zdolność do logicznego i analitycznego myślenia, znajdowania rozwiązań, nowych pomysłów, układania planów, zdolność do przemiany wiedzy w mądrość, czyli umiejętność zastosowania jej w praktyce.
Noj daje także połączenie z umysłem Ziemi i wszystkich Jej dzieci.

Ton 7 to centralny dzień treceny i jednocześnie wierzchołek 13-stopniowej piramidy, niesie w sobie tajemnicę, magię i połączenie ze Źródłem, symbolizuje również osiągnięcie celu. 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania. Jednocześnie 7 daje szerokie pole widzenia że szczytu, więc sprzyja zatrzymaniu się i przyjrzeniu się z poziomu serca na to co niesie obecna trecena i za czym chcesz podążać.

Ton 7 pozwala na rozejrzenie się wokół ze szczytu piramidy, a energia Noj pomaga w znalezieniu nowych pomysłów, rozwiązań, ułożeniu nowych planów, zwłaszcza że trecena B’atz’ wspiera naszą kreatywność. Świetny dzień na nowe pomysły, na przeprowadzenie burzy mózgów.
Pamiętaj, że Twoje myśli są ziarnem tego, co wyrośnie w Twojej rzeczywistości. Mówi się, że umysł jest kiepskim przywódcą i jednocześnie doskonałym sługą. Nie pozwól mu zatem decydować za Ciebie, trzymaj się kierunku (intencji) pochodzącego z serca, odrzuć wszelkiej obawy i oczekiwania wypływające z ego. Z uwagą w chwili obecnej decyduj się na działania oparte na prawdzie i buduj krok po kroku korzystając z dostępnych Ci zasobów. Akceptacja tego co jest i pozywywne, życzliwe nastawienie do otoczenia sprawi, że każda potencjalna przeszkoda na Twojej drodze staje się przygodą, przez którą przeprowadza Cię Życie. Gdy na to pozwolisz Twoja droga może biec zaskakująco, jednocześnie zawsze dotrzesz tam gdzie potrzebujesz.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »