Energia dnia 16.06.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 16.06.2021, od wschodu Słońca wg świętego kalendarza Cholq’ij mamy energię B’elejeb’ (9) Kawoq. Zwierzęciem związanym z Kawoq jest żółw, Kawoq symbolizuje dom, rodzinę, społeczność, a także oczyszenie, deszcz, burzę. W tym dniu dobrze jest ukierunkować swoje działania na dobro ogółu, czyli zrobienie czegoś dla dobra domu, rodziny, społeczności, grupy, a także rozpoczęcie projektów z tym związanych. Należy zadbać o swoje emocje, aby nie dopuścić do niepotrzebnych wyładowań. Dzień dobry na modlitwę o deszcz.

Osoby urodzone w Kawoq mają swoje pochodzenie w B’atz, a ich przeznaczeniem jest Kej. Osoby rodzinne, działające na rzecz dobra rodziny, grupy, społeczności. Mają zdolność oczyszczania emocji, czasem wystarczy sama ich obecność. Mają predyspozycje do pracy z Żywiołami, świadomego i proroczego śnienia, uzdrawiania, także z wykorzystaniem wiedzy o medycynach roślinnych, itp.
Zagrożeniem dla nich jest niekontrolowane uwalnianie emocji (burza), wpadanie na dłuższy czas w mroczne stany emocjonalne, nałogi. W takiej sytuacji dobrze jest zmienić otoczenie, skupić się na chwili obecnej i pamiętać, że źródłem szczęścia jest wnętrze.

Jesteśmy w trecenie B’atz’. Energia B’atz’ jest związana z dziecięcą radością, kreatywnością, rozpoczynaniem nowego. W kosmologii Majów dzień 1 B’atz’ to początek procesu stwarzania Świata przez Ahau, którego finał nastąpi w dniu 8 B’atz’ (20 dni później).
Po zakończonej trecenie Tijax, podczas której uzdrawialiśmy się i odcinaliśmy od tego co nam nie służy, powinniśmy poczuć lekkość i zapał do nowych działań. Wykorzystaj ten czas na obudzenie w sobie wewnętrznego dziecka i pozwolenie mu na kreację nieograniczoną schematami dorosłych.
Trecena B’atz’ to także czas, w którym możemy bardziej niż zwykle poczuć się połączeni z Kosmosem jako dzieci jednego Źródła; głębiej poczuć się artystami – tkaczami nićmi czasu, kreującymi z pasją rzeczywistość.

Energia Kawoq wnosi do treceny B’atz’ deszcz i burzę, które wymywają to co odcina energia Tijax, oczyszczają emocje, nawadniają podłoże umożliwiając wzrost nowego. Kawoq uczy o synergii współpracy w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.

Ton 9 związany jest z żeńskim pierwiastkiem i kosmicznymi cyklami, sprzyja zakończeniu rozpoczętych spraw, oznacza również centrum i wzmacnia energię Nawala, z którym występuje.

Połączenie tonu 9 i energii Kawoq przynosi silnie oczyszczającą i uzdrawiającą żeńską energię, która ma zdolność do wypłukania tego co wczoraj odcięła energia Tijax. Ciesz się uzdrowieniem oraz buduj i wzmacniaj radosną przestrzeń dającą Tobie i Twoim bliskim schronienie przed burzą. Ton 9 związany jest z zamknięciem cyklu, więc masz dzisiaj sposobność by zakończyć pewien etap tworzenia tego domu (zarówno w sensie materialnym, jak duchowym) i otworzyć nowy. Trecena B’atz’ zwraca uwagę, aby pamiętać przy tym o potrzebach dzieci.
Energia dzisiejszego dnia wspiera proces oczyszczania, więc jeśli nagromadziły się tłumione emocje, to teraz mogą wypłynąć na powierzchnię. Może to być potrzebne, aby ostatecznie wyczyścić i zamknąć pewne tematy i stworzyć miejsce na nowe. W takim przypadku schroń się przed burzą emocji w swoim bezpiecznym wewnętrznym domu i przyjmij pozycję obserwatora. Pozwoli Ci to doświadczać świadomie tego co potrzebujesz przeżyć i uleczyć. Uważaj na niekontrolowane wybuchy emocji, a jeśli pojawią się ze strony innych przyjmij je ze spokojem jako element procesu oczyszczania. Pamiętaj, że z kolejnym dniem znów wzejdzie Słońce (w Ajpu).

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »