Energia dnia 30.07.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 30.07.2021, zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, wraz ze wschodem Słońca witamy energię Jun (1) Aq’ab’al. Aq’ab’al to promień światła przebijający się przez ciemność, wschód i zachód Słońca. To energia dualności światło – ciemność, dzień – noc, przejawiająca się we wszystkich aspektach życia. To również energia odradzająca i rozświetlająca. Doskonały dzień, aby prosić o Stwórcę o światło, które rozjaśni nasze wątpliwości i zagmatwane sprawy oraz pozwoli nam się obrać nowy kurs.

Osoby urodzone w dniu Aq’ab’al są poczęte w Tz’ik’in, a ich przeznaczeniem jest B’atz. Takie osoby mają zdolność odkrywania zakrytego, to energia badaczy, psychologów, detektywów, itp. Osoby spokojne, cierpliwe, pracowite, logiczne, zorganizowane, często lubiące wczesne pobudki, nadające się na przywódców i nauczycieli.
Z negatywnej strony nieodpowiednio używana energia Aq’ab’al może prowadzić je do zwątpienia, czarnowidztwa, poczucia winy.

Dzisiejszym dniem rozpoczynamy nową trecenę, w której energia Aq’ab’al będzie nas uczyć dwoistości wszystkiego co nas otacza. To czas, aby nauczyć się syntetyzować przeciwieństwa, które nie istnieją jedno bez drugiego i płynnie płynnie przechodzą jedno w drugie. Możemy to zaobserwować o wschodzie Słońca, gdy ciemność stopniowo jest rozjaśniana światłem, czy też o zachodzie, gdy proces przebiega w drugą stronę. Energia Aq’ab’al przynosi możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie. Nowe Światło, które wydobywa z ciemności ukrytą wiedzę, prawdę, tajemnice. To czas, który pomoże nam oswobodzić się z ograniczeń, wyjść z rutyny i obrać nowy kierunek działań.

Ton 1 to jedność, kompletność, początek, tak jak ziarno zawierające wszystko co potrzebne, aby wzrosło nowe życie. Od nas zależy gdzie je posadzimy i jakie będzie miało warunki. Stąd ważne, aby już pierwszego dnia treceny rozpocząć pracę z zadaniami, które ona przynosi i przygotować się do kolejnych dni.

Dzień rozpoczynający trecenę Aq’ab’al to dobry moment na zapoczątkowanie działań związanych z tą energią, przygotowanie się do wyzwań jakie przyniosą kolejne dni oraz proszenie o Światło, które oświetli Twoją drogę i pomoże wybrać Ci właściwy kierunek.
Dzisiaj warto przyjrzeć się naszym bliskim relacjom. Są to nasze odbicia, które swoimi działaniami dla nas pokazują nam czego potrzebujemy, jednocześnie przyjmując od nas to czego im brakuje. Tu nie chodzi o to, aby zmieniać kogoś na swoje podobieństwo, lecz aby wzajemnie uczyć się i zmierzać w stronę równowagi (każdy ma ją we właściwym dla siebie miejscu skali), szanując wyjątkowość swoją i innych, niczego nikomu nie narzucając.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀m

Zostaw Komentarz

Translate »