Energia dnia 18.08.2021

 In Energia dnia

Dzisiaj, 18.08.2021, ze wschodem Słońca witamy Nawal Wukub’ (7) Iq’. To Nawal Wiatru, Powietrza, oddechu. Totemem zwierzęcym Iq’ jest koliber, zwierzę kojarzone z subtelnością, delikatnością, jednocześnie z siłą (pokonuje wielkie odległości) oraz dążeniem do rozwoju.

Iq’ to energia związana z komunikacją, słowem, dźwiękiem, ruchem, wiatr zmiany, renowacja, krystalizacja, inspiracja, energia powietrza wypełniająca i ożywiająca nasze wnętrze, świadomość bycia obecnym.

Dzień Iq’ jest dobry na rozmowę, wysyłanie listów, wiadomości i wszelkie inne formy komunikacji. Trzeba przy tym pamiętać, że wiatr ma siłę twórczą – daje oddech, rozsiewa nasiona, pomaga się przemieszczać, itd. – bądźmy zatem dobrym wiatrem w żagle innych. Z drugiej strony prądy powietrzne mogą stworzyć huragany, czy burze – uważajmy, aby nasze słowa kogoś nie skrzywdziły, równocześnie pamiętając że ten niszczycielski aspekt wiatru możemy wykorzystać do wywiania z naszego otoczenia, tego co nam już nie służy.

Iq’ to również dobry dzień na modlitwy i ceremonie dziękczynne dla Ducha Powietrza, śpiew, grę na instrumentach, świadome oddychanie, zajrzenie w swoje wnętrze, szukanie inspiracji, renowację swojego wnętrza.

Osoby urodzone w dniu Iq’ są poczęte w I’x, a ich przeznaczeniem jest Tz’i. Dobrzy (roz)mówcy, często śpiewacy i muzycy, mogą leczyć dźwiękiem. Mogą docierać do wiedzy łącząc Źródłem, np. poprzez oddech, muzykę. Osoby obdarzone weną, inwencją, często wizjonerzy i / lub artyści. Mogą być inspiracją dla innych do pozytywnych zmian. Dynamicznie działający, zazwyczaj pracowici, docierają bez trudu tam gdzie potrzebują.
W negatywnym aspekcie Iq’ może objawiać się jako siła destrukcyjna, zwłaszcza przy operowaniu słowami. Należy uważać też na zbytnią zmienność – brak stabilizacji, oraz na (świadome lub nie) przekraczanie cudzych granic, co prowadzi do spięć lub nieporozumień w relacjach.

Jesteśmy w trecenie Ajmaq. To czas przebaczenia, który pomoże nam oswobodzić się z ograniczeń związanych z karmą i z rodem.
To czas dobry na komunikację z przodkami, na rozpoznanie swoich błędów, poproszenie o wybaczenie i nie popełnianie więcej tych samych. Kluczowe jest zrozumienie, że wszyscy doświadczamy dokładnie tego czego potrzebujemy, będąc jednocześnie uczniami i nauczycielami. Jeśli tylko działasz świadomie, najlepiej jak potrafisz, to nie ma „grzechu”, jest ciekawość nowych doświadczeń, niezbednych do rozwoju. Zatem jedyną sensowną reakcją jest wdzięczność dla siebie i innych otoczajacych Cię „zwierciadeł” za dostarczanie potrzebnych Ci doświadczeń. Poczucie winy i krzywdy to potężna kotwica w ego, pozbyciem się jej otworzy Ci drogę do bezwarunkowej miłości.
Ajmaq to również energia ekspansji słowa, które ma moc wprowadzania zmian, więc bądźmy odpowiedzialni za swoje słowa.

Energia Iq’ wnosi do treceny Ajmaq wiatr, oddech, możliwość połączenia ze Źródłem, natchnienie, wenę, komunikację, otwarcie przestrzeni, swobodę, dynamikę, zmianę.

Ton 7 to centralny dzień treceny i jednocześnie wierzchołek 13-stopniowej piramidy, niesie w sobie tajemnicę, magię i połączenie ze Źródłem, symbolizuje również osiągnięcie celu. 7 to również balans na wierzchołku, więc może dać się odczuć jako brak zdecydowania. Jednocześnie 7 daje szerokie pole widzenia że szczytu, więc sprzyja zatrzymaniu się i przyjrzeniu się z poziomu serca na to co niesie obecna trecena i za czym chcesz podążać.

Ton 7 pozwala Ci na rozejrzenie się wokół ze szczytu piramidy i znalezienie inspiracji, którą daje Iq’.
Dzień 7 Iq’ sprzyja komunikacji ze Stwórcą, możesz tego dokonać zagłębiając się wraz z oddechem w swoim wnętrzu i łącząc się ze swą wieczną cząstką. To sprzyjający moment, aby Twoje modlitwy i intencje zostały wysłuchane i zrealizowane.
Zwłaszcza dzisiaj uważaj na słowa, które wypowiadasz, kieruj się miłością i nikogo nie rań. Energia Wiatru w trecenie Ajmaq daje Cię sposobność, aby „przewietrzyć” zaległe tematy rodowe – wykorzystaj wsparcie w komunikacji, aby wyjaśnić sprawy wymagające przebaczenia. Pamiętaj że nie jesteśmy w stanie zrozumieć racjonalnie praw rządzących kosmosem, tak jak nie jesteśmy w stanie kochać bezwarunkowo umysłem. Zejdź na poziom serca i pozostań w wierze (w dawnym, właściwym rozumieniu: wiara = wiedza, pewność), że wszyscy doświadczamy dokładnie tego co potrzebujemy, tego co zaplanowaliśmy doświadczać zanim przyszliśmy na ten plan i dzieje się to w sposób doskonały, perfekcyjnie boski. Zatem niezależnie od tego, czy Twojemu ego podoba się to czego doświadczasz, bądź wdzięczny sobie i wszystkim, z którymi masz interakcje, bo są to jedyne właściwe dla Was doświadczenia w obecnej chwili. Wyobraź sobie, że każda osoba z Twojego otoczenia jest aniołem, który przybrał odpowiednią postać, aby wyrazić siebie i dostarczyć dokładnie takich doświadczeń, jakich potrzebujesz i działa to w obie strony.
Wykorzystaj sposobność, którą daje Ci energia Wiatru, aby wyrażać bezwarunkową miłość i wdzięczność za możliwość wzrostu poprzez komunikację, słowa, muzykę. Możesz wesprzeć proces podnoszenia świadomości przebywając na świeżym powietrzu, w otwartej przestrzeni, gdzie możesz poczuć Wiatr oraz medytując, zwłaszcza ze świadomym oddechem. Poczuj i doceń Powietrze, którym oddychasz. Nieczęsto je zauważamy, a jest przecież pierwszym i najważniejszym darem, który na tym planie dostajemy.
Dzisiejszy dzień sprzyja również graniu, śpiewanie oraz wspiera wszelką komunikację (np. rozmowy bezpośrednie, telefoniczne, korespondencję listowną, mailową, publikowanie ogłoszeń, łączenie się na poziomie duchowym). Energia Wiatru zadba, aby nasze wiadomości dotarły tam gdzie trzeba.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Zostaw Komentarz

Translate »