Energia dnia 22.10.2021

 In Energia dnia


Dzisiaj, 22.10.2021, od wschodu Słońca zgodnie z Cholq’iij, świętym kalendarzem Majów, mamy energię Wakib’ (6) Kej. Kej to jeleń i jego siła, czujność, niezależność, cztery kopyta dające równowagę, cztery punkty kardynalne Świata, cztery elementy: Woda, Ogień, Ziemia, Powietrza, cztery płaszczyzny manifestacji czlowieka: fizyczna, umysłowa, emocjonalna i duchowa. Kej to również artysta, líder, przywódca duchowy, autorytet, wewnętrzna siła, równowaga i stabilność, pomocna i lecząca dłoń.

Kej to dobry dzień na działanie ze stanowczością i stabilnością, zwłaszcza w kwestiach związanych z realizacją naszych planów i zamierzeń. Warto więc poświęcić czas na modlitwę (prośbę, medytację – jak kto woli) o siłę i równowagę; również na modlitwę za liderów i przywódców, aby Stwórca obdarzył ich mądrością, którą wykorzystają dla dobra swojej społeczności, na udzielenie pomocy potrzebującym i na przyjęcie pomocy; na prace manualne, działania artystyczne, zwłaszcza muzykę; leczenie dłońmi, kontakty z Naturą.

Osoby urodzone w dniu Kej są poczęte w Kawoq’, a ich przeznaczeniem jest Tz’ik’in. Osoby niezależne, stanowcze, ambitne, sprawne manualnie, ze zmysłem artystycznym, zamiłowaniem do sztuki, zwłaszcza muzyki, silne, z predyspozycjami przywódczymi, pomocne, inteligentne i pracowite. Mogą leczyć dłońmi. Powinny akceptować i doceniać swój indywidualizm oraz uważać, aby nie brać zbyt wiele zobowiązań ma swoje barki. Bardzo istotne dla osób z energią Kej jest bliskość i połączenie z Naturą, uczenie się od niej, rozwijanie duchowości oraz umiejętność czerpania siły i stabilności z wewnątrz. Siła spokoju to potężny oręż, zwłaszcza dla lidera.

Jesteśmy w trecenie Imox. To czas związany z wodą, zmianą, nadejściem nowego etapu ewolucji, wizjami i snami dotyczącymi tego co nadejdzie. Woda daje życie, jest fundamentalnie związana z naszym ciałem, które zawiera 70% wody; to podstawowy składnik krwi, niezastąpiona jest również w procesie przekazywania informacji genetycznej. Woda uczy, że wszystko jest połączone niczym jeden ocean, a jednocześnie zachowuje swoje indywidualne predyspozycje niczym kropla. Można to porównać także do zestawu puzzli. Każdy jest ważny. Bez jednego elementu nie powstanie pełny obraz, jednocześnie wszystkie tworzą jedną całość.
Trecena Imox to czas, w którym będziemy uczyli się korzystać z naszej intuicji, rozpoznawać znaki dawane nam przez Naturę, w snach i wizjach, które pomogą nam postawić nam pierwsze kroki w nowych obszarach.
To również czas na okazywanie szczególnej wdzięczności Sercu Wody, znajdowanie rozwiązań pozwalających z szacunkiem korzystać z jej zasobów oraz modlitwę o wsparcie nas przy stawianiu pierwszych kroków w nowym cyklu.

Energia Kej wnosi do treceny Imox siłę, stabilność, połączenie z Naturą, przywództwo, sztukę, uleczanie i pracę dłońmi – wszystko co związane jest z archetypem kapłana czczącego Ahau przejawiajacego się w Naturze.

Ton 7 pozwala Ci na rozejrzenie się wokół z wierzchołka piramidy, podobnie jak Nawal Tz’ik’in daje możliwość spojrzenia z lotu ptaka, więc możliwe jest dzisiaj widzenie dalej i szerzej, oswobodzenie się z ograniczeń, ułożenia planu dalszych działań, ujrzenia wizji odkrycia bogactwa duchowego i prosperity w wymiarze materialnym.

Pojawienie się Śmierci wraz z wczorajszą energią 6 Kame spowodowało potrzebę duchowości, wyjaśnienia co dzieje się z nami po opuszczeniu planu materialnego. Na przeciw tej potrzebie wychodzi dzisiejsza energia Kej – symbol duchowości i „religijności” Majów, wraz z tonem 7 dającym połączenie ze Źródłem. Kej to szeroko pojęty archetyp kapłana – lidera, doradcy, uzdrowiciela, artysty, osoby która pomaga.
Dzień 7 Kej sprzyja modlitwie / medytacji i kontaktowi z Naturą, najlepiej gdy jedno łączy się z drugim. Możesz również wesprzeć się śpiewem lub graniem, jeśli daje Ci to poczucie jedności z Naturą i ze Źródłem.
Z jednej strony ton 7, jako balans na wierzchołku, może utrudniać podjęcie decyzji, a z drugiej daje szerokie pole widzenia. Skorzystaj zatem z tej sposobności, wsparty siłą, determinacją oraz stabilnością energii Kej zachowaj równowagę i wykorzystaj ten czas na przegląd swoich możliwości, aby realizować swoje pasje i tworzyć sztukę Życia. Poproś Naturę o wskazówki, obserwuj co one Ci przekazują i zdecyduj w jaki sposób będziesz materializować swoje marzenia. Nie ma złych decyzji, liczy się Twój wybór.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’iij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Translate »