Energia dnia 07.03.2022

 In Energia dnia


Dzisiaj, 07.03.2022, zgodnie z Cholq’ij, świętym kalendarzem Majów, wraz ze wschodem Słońca witamy energię Oxlajuj (13) Aq’ab’al.

Połączenie tonu 13 i energii Aq’ab’al daje Ci wielką sposobność do lepszego poznania prawdy o sobie i wszystkim co Cię otacza. Doświadczenia z kończącej się treceny B’atz’ pomogą Ci w zachowaniu dziecięcej otwartości na to co obserwujesz, spojrzenia bez pryzmatu uprzedzeń i schematów zarówno na światło, jak i na cień. Świadomość, że bez jednego nie ma drugiego, że wszystko jest połączone, przynosi akceptację obecnej chwili i pozwala na wzięcie za nią odpowiedzialności. Zawsze znajdziesz w dzień trochę cienia, a w nocy trochę światła. Takie otwarte podejście pomoże Ci zintegrować dwoistość, znaleźć równowagę, uruchomić w sobie zasoby radosnej, nieograniczonej schematami dziecięcej kreatywności, aby wyjść z rutyny, odrodzić się, ujrzeć nowe Światło i ruszyć w nowym kierunku.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny B’atz’. Energia B’atz’ jest związana z dziecięcą radością, kreatywnością, rozpoczynaniem nowego. W kosmologii Majów dzień 1 B’atz’ to początek procesu stwarzania 20 świętych Naguali kalendarza Cholq’ij i całego Świata. Dzieło tworzenia trwało 20 dni tworząc pierwszy „święty miesiąc” (Winaq’), po którym w dniu 8 B’atz’ stworzono pierwszych ludzi z kukurydzy, naszych praojców.
Po zakończonej trecenie Tijax, podczas której uzdrawialiśmy się i odcinaliśmy od tego co nam nie służy, powinniśmy poczuć lekkość i zapał do nowych działań. Wykorzystaj ten czas na obudzenie w sobie wewnętrznego dziecka i pozwolenie mu na kreację nieograniczoną schematami dorosłych.
Trecena B’atz’ to także czas, w którym możemy bardziej niż zwykle poczuć się połączeni z kosmosem jako dzieci jednego Źródła; głębiej poczuć się artystami tkającymi nićmi czasu, kreującymi z pasją rzeczywistość. B’atz’ przypomina nam, że tworzenie jest tkaniną kształtowaną przez działania każdego z nas, bez względu na to, czemu się poświęcamy. Każdy z nas tworzy historię ludzkości, tak jak każda z nici ma swoją rolę w tworzeniu tkaniny.

Energia Aq’ab’al wnosi do treceny B’atz’ nowe Światło, możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie.
Aq’ab’al zamyka trecenę B’atz’ ucząc że światło i ciemność, tak jak radość i smutek to dwa końce tego samego kija. Nie można poznać jednego bez drugiego, uczą poprzez kontrasty, uzupełniają się przenikają, tworzą całą skalę odcieni pomiędzy skrajnościami, którą poznajemy dzięki doświadczaniu życia w materii. Niezależnie od zewnętrznych czynników, zawsze masz wolny wybór czym promieniujesz na świat, więc odkryj w sobie pierwotne światło i radość wewnętrznego dziecka.

Aq’ab’al to promień światła przebijający się przez ciemność, wschód i zachód Słońca.
Aq’ab’al to energia dualności światło – ciemność, dzień – noc, przejawiająca się we wszystkich aspektach życia. Pomaga odnaleźć iskrę Światła tam gdzie jest cień i ruszyć do przodu. To energia odradzająca i rozświetlająca. Doskonały dzień, aby prosić o Stwórcę o światło, które rozjaśni nasze wątpliwości i zagmatwane sprawy oraz pozwoli nam się obrać nowy kurs.

Osoby urodzone w dniu Aq’ab’al są poczęte w Tz’ik’in, a ich przeznaczeniem jest B’atz’. Takie osoby mają zdolność odkrywania zakrytego, to energia badaczy, psychologów, detektywów, itp. Osoby spokojne, cierpliwe, pracowite, logiczne, zorganizowane, często lubiące wczesne pobudki, nadające się na przywódców i nauczycieli.
Z negatywnej strony nieodpowiednio używana energia Aq’ab’al może prowadzić je do zwątpienia, czarnowidztwa, poczucia winy.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszącego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »