Energia dnia 11.03.2022

 In Energia dnia


Dzisiaj, 11.03.2022, od wschodu Słońca zgodnie z Cholq’ij, świętym kalendarzem Majów, mamy energię Kiejeb’ (4) Kej.

Połączenie tonu 4 i energii Kej, to dobry dzień, aby prosić o siłę, równowagę, stabilność i wytrwałość oraz na wykorzystanie tych darów w realizacji swoich zamierzeń. Gdy pojawiają się przeciwności nie warto brać się na rogi z otaczającymi Cię światem. Pamiętaj, że siłę i stabilność masz w sobie, nie szukaj ich gdzie indziej. Zachowaj spokój (siła spokoju) i wiarę (w znaczeniu wiedzę, pewność), że wszystko co dzieje się na zewnątrz jest przejściowe i jest pochodną Twojego nastawienia. Jako kreator swojej rzeczywistości weź za nią odpowiedzialność, uznaj boskość w sobie. Obserwuj uważnie chwilę obecną, bez ocen i roszczeń, traktując każdą sytuację jako sposobność do rozwoju. Świat w odpowiedzi obdarzy Cię tym czego potrzebujesz z zewnątrz. Pamiętaj że obfitością nie jest przepych, a poczucie spokoju, bezpieczeństwa, m.in. brak zmartwień o byt. Podobne przyciąga podobne, jak na górze tak na dole, jak wewnątrz tak na zewnątrz.
Jeśli poczujesz dzisiaj nadmierną stagnację, brak możliwości działania, może to być sygnał, który ma pokazać, że nie zachowujesz balansu pomiędzy emocjami, umysłem, materią i duchem. Zaobserwuj, która sfera wymaga więcej uwagi, aby złapać równowagę i zacznij działać.
Dzisiejszy dzień sprzyja również spędzaniu czasu blisko Natury i wyrażaniu wdzięczności dla Niej.

Jesteśmy w trecenie Kat. To czas, gromadzenia się, umacniania i nawiązywania relacji, rozwiązywania problemów, budowania obfitości, zbierania plonów. Uczymy się odrzucać wszelkie blokady, które narzuca nam umysł i poczuć w sobie magnetyzm przyciągający relacje i wszystko, co chcemy tworzyć w życiu.
Energia Kat przynosi obfitość i rozwiązania problemów, które powstrzymują nas przed podążaniem swoją drogą. To nasze relacje z ludźmi oraz ze światem materialnym, sieć która z jednej strony uczy przyjmować obfitość plonów, a z drugiej uczy wypuszczać, to czego już nie potrzebujemy, aby nie dźwigać balastu, który nas spowalnia.

Energia Kej wnosi do treceny Kat siłę, stabilność, połączenie z Naturą, przywództwo, sztukę, uleczanie i pracę dłońmi – wszystko co związane jest z archetypem kapłana czczącego Ahau przejawiającego się w Naturze.

Kej to jeleń i jego siła, czujność, niezależność, cztery kopyta dające równowagę, cztery punkty kardynalne Świata, cztery elementy: Woda, Ogień, Ziemia, Powietrza, cztery płaszczyzny manifestacji człowieka: fizyczna, umysłowa, emocjonalna i duchowa. Kej to również artysta, lider, przywódca duchowy, autorytet, wewnętrzna siła, równowaga i stabilność, pomocna i lecząca dłoń.
Kej to dobry dzień na działanie ze stanowczością i stabilnością, zwłaszcza w kwestiach związanych z realizacją naszych planów i zamierzeń. Warto więc poświęcić czas na modlitwę (prośbę, medytację – jak kto woli) o siłę i równowagę; również na modlitwę za liderów i przywódców, aby Stwórca obdarzył ich mądrością, którą wykorzystają dla dobra swojej społeczności, na udzielenie pomocy potrzebującym i na przyjęcie pomocy; na prace manualne, działania artystyczne, zwłaszcza muzykę; leczenie dłońmi, kontakty z Naturą.

Osoby urodzone w dniu Kej są poczęte w Kawoq’, a ich przeznaczeniem jest Tz’ik’in. Osoby niezależne, stanowcze, ambitne, sprawne manualnie, ze zmysłem artystycznym, zamiłowaniem do sztuki, zwłaszcza muzyki, silne, z predyspozycjami przywódczymi, pomocne, inteligentne i pracowite. Mogą leczyć dłońmi. Powinny akceptować i doceniać swój indywidualizm oraz uważać, aby nie brać zbyt wiele zobowiązań ma swoje barki. Bardzo istotne dla osób z energią Kej jest bliskość i połączenie z Naturą, uczenie się od niej, rozwijanie duchowości oraz umiejętność czerpania siły i stabilności z wewnątrz. Siła spokoju to potężny oręż, zwłaszcza dla lidera.

Ton 4 odgrywa istotną rolę w kulturze Majów (i nie tylko), reprezentuje m.in. 4 kierunki, 4 elementy, 4 fazy Księżyca, 4 kończyny, 4 kolory kukurydzy, 4 filary podtrzymujące Niebo i Ziemię. Kojarzony jest ze Słońcem, boskością, kompletnością oraz świętą geometrią, na której oparte są cykle Kosmosu i Natury. Ton 4 jest również związany z Ziemią, przynosi stabilność i nadaje formę materialną, stąd pozwala intensywnie odczuć energię towarzyszącego mu Nawala, zwłaszcza w sferze fizycznej.
Ton 4 w razie potrzeby wskaże Ci brak balansu pomiędzy sferą emocjonalną, umysłową, materialną i duchową. Możesz odczuć to jako stagnację i brak możliwości działania.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Pozdrawiam słonecznie ☀

Translate »