Energia dnia 09.11.2022

 In Energia dnia


Dzisiaj, 09.11.2022, od wschodu Słońca Cholq’ij, święty kalendarz Majów, wskazuje Nawal Oxlajuj (13) Tz’i’.

Połączenie tonu 13 i energii Tz’i’ daje Ci dzisiaj możliwość doświadczenia ciemnej i jasnej strony energii Tz’i’. Uważaj na zwierzęce instynkty, żądze, sytuacje testujące wierność i zaufanie, ambicję wynikającą z ego, potrzebę udowodnienia swojej racji za wszelką cenę. Z drugiej strony zamknięcie treceny Tijax pozwala na uleczenie, odcięcie tego wszystkiego, co przeszkadza kochać bezwarunkowo. Kiedy odrzucasz oczekiwania, akceptujesz siebie takim jakim jesteś i ufasz, że podążasz swoją drogą zgodnie z kosmicznym planem, wtedy możesz objąć się bezwarunkową miłością. Jednocześnie dzięki lustru Tijax ujrzysz w innych swoje odbicie, poczujesz, że każdy z nas doświadcza dokładnie tego czego potrzebuje i że wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą i z wszystkim. Dostrzeżesz, że wszelkie poczucie winy i krzywdy to iluzja kotwicząca Cię w ego, a prawdziwy cel to nauczyć się kochać bezwarunkowo, czyli bez żadnej przyczyny. A raczej z jedyną przyczyną, która jest jednocześnie celem – świadomym wyborem.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny Tijax. To czas, na poprawę stanu zdrowia swojego i innych, a także aby pożegnać bez żalu i z miłością, sprawy, rzeczy i osoby, które już z Tobą nie rezonują, bo tylko w ten sposób stworzysz przestrzeń, aby powitać nowe. Tijax przynosi stanowczość i zdecydowanie, co wspiera w dokonywaniu wyborów. Trzeba pamiętać, aby używać Obsydianowego Ostrza z rozwagą, tak, aby uzdrawiać, a nie zadawać niepotrzebnych ran.
Tijax potrafi również rozciąć zasłony zakrywające tajemnice, otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do misterium, do Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, oczyszczasz umysł dając mu możliwość świadomego kreowania w chwili obecnej, tego czego pragniesz z serca.
Lustro Tijax pozwala Ci zobaczyć w innych swoje odbicie, zrozumieć siebie. Wszystkie osoby spotykamy, aby mogły nam w tym pomóc (z wzajemnością) i są lustrami, w których możemy się przejrzeć, aby lepiej poznać siebie (też z wzajemnością). Przyglądaj się zwłaszcza temu, co drażni Cię w innych, powoduje dyskomfort, bo zrozumienie jaka część Ciebie daje takie odbicie jest kluczem do wzrostu. Pamiętaj że inne istoty niosą doświadczenia, które nie zawsze są przyjemne, jednocześnie są informacjami potrzebnymi do wzrostu im i Tobie. Nie „strzelaj” zatem do posłańców niezależnie od tego co Ci przekazują, okaż im wdzięczność za przyniesienie Ci tego co potrzebujesz.

Energia Tz’i’ wnosi do treceny Tijax autorytet zapewniający sprawiedliwe kosmiczne reguły obowiązujące wszystkich bez wyjątku. Tz’i’ daje również wiarę i zaufanie, że pewnie zdążamy do celu otoczeni dobrą opieką i bezwarunkową miłością. Zapewnienie że wszyscy mamy jednakowe prawa, odpowiadamy za każdy nasz czyn i ponosimy jego konsekwencje jest przejawem najwyższej bezwarunkowej miłości, ponieważ każdy dostaje dokładnie to czego potrzebuje do wzrostu. Przyjęcie prawdy do serca pozwoli Ci się uwolnić od wszelkiego balastu i uzdrowić.
Energia Tz’i’ zamyka trecenę Tijax ucząc nas że przyczyną wszystkiego, także uzdrowienia jest miłość. Pamiętaj zatem, że wszystko co pozostawiasz za sobą jest elementem Twojego doświadczenia, który był niezbędny abyś dotarł do chwili obecnej. Pożegnaj z miłością to co potrzebuje już odejść.

Tz’i’ to prawo rządzące Wszechświatem, kosmiczna sprawiedliwość, autorytet i siła wprowadzająca tę sprawiedliwość w życie, strażnik wszystkiego co stworzone, bezwarunkowa miłość, symbolem zwierzęcym Tz’i’ jest wilk lub pies.
Energia Tz’i’ wspiera nas w otwarciu serca i zrozumieniu praw rządzących Wszechświatem, Naturą, które są niezależne od tych ustanawianych przez ludzi.
Tz’i’ to dzień dobry na załatwienie spraw sądowych, urzędowych, uporządkowanie dokumentów, poprawę lub nawiązanie nowej relacji, kierowanie się głosem serca. W tym dniu prosimy o rozwiązanie problemów z prawem, sprawiedliwość w sądach i sprawiedliwe rządy, uwolnienie niesłusznie uwięzionych, uwolnienie od nadmiernej ambicji, która powoduje że szkodzimy innym. W dniu Tz’i’ uważajmy na konflikty z bliskimi i z prawem.

Osoby urodzone w dniu Tz’i’ poczęte są w Iq’, a ich przeznaczeniem jest Tijax. Są to ludzie kochający, wierni, przyjacielscy, dumni, z poczuciem autorytetu. Osoby dobrze czujące energię Tz’i’ kierują się sprawiedliwością, miłością i mogą być doskonałymi przywódcami, sędziami, adwokatami, czy doradcami. Negatywne aspekty Tz’i’ mogą przejawiać się w postaci hedonizmu, przerostu ambicji, narzucania swoich osadów, despotyzmu, zastraszania.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszącego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »