Energia dnia 07.04.2023

 In Energia dnia


Dzisiaj, 07.04.2023, od wschodu Słońca wg świętego kalendarza Cholq’ij mamy energię Wakib’ (6) Kawoq.

W dniu połączenia tonu 6 z energią Kawoq dostajesz sposobność do narodzin nowego podejścia do życia w przestrzeni materialnej. Kiedy działasz wychodząc z ego możesz otrzymać w najlepszym przypadku chwilową iluzoryczną korzyść dla siebie. Natomiast kiedy Twoja intencja pochodzi z równowagi pomiędzy umysłem i sercem i działasz z miłością na rzecz dobra ogółu okazuje się, że finalnie wszyscy są usatysfakcjonowani i zyskujesz o wiele więcej. Odkrycie i wdrożenie takiego podejścia przyniesie Ci oczyszczenie emocji i wewnętrzny spokój. Postaw pierwszy krok, od niego zaczyna się każda podróż, zaufaj że Świat wyjdzie Ci naprzeciw.
Energia dzisiejszego dnia sprzyja kontynuacji wszelkich tematów związanych z domem, miejscem które daje schronienie, poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim. Może to być np. posprzątanie, budowanie, przebudowa, zakup domu albo mieszkania, uporządkowanie spraw związanych z rodziną, czy społecznością.
Jeśli pojawią się dzisiaj sytuacje wywołujące w Twoich emocjach burzę, przyjmij je ze spokojem, zaobserwuj co chcą Ci przekazać. Obejmij świadomością tę część umysłu, która odpowiada za te emocje, pozwól sobie na ich oczyszczenie i przenieś uwagę na kierunek, w którym będziesz wzrastać wraz z otoczeniem. Pamiętaj, że oczyszczanie jest niezbędnym elementem cyklu, a odżywczy deszcz i Słońce, które jutro wzejdzie (Ajpu) pozwolą wzrastać nowemu.

Jesteśmy w trecenie I’x. To czas, w którym poznajemy swoją żeńską stronę, uczymy się korzystać i ufać swojej intuicji oraz rozpoznawać i interpretować sygnały dawane nam przez Matkę Ziemię. To czas magii, w którym magnetyzmem serca przyciągamy do swojego życia, to co wyśniliśmy (w tym pomogła nam poprzednia trecena Imox).
Kieruj się miłością wobec wszystkich, a zwłaszcza siebie, ufaj swojej duszy połączonej ze Źrodłem, korzystaj z odwagi, ostrożności, sprytu i inteligencji Jaguara, a odróżnisz prawdę od iluzji i wyczarujesz swój sen.
Trecena I’x wspiera połączenie z duchem Matki Ziemi i z duchami istot Ją zamieszkujących. To sprzyjający czas na praktyki szamańskie i pracę z medycynami, które daje nam Ziemia.
Energia I’x zachęca nas do wyrażania wdzięczności wszystkim Kobietom w naszym otoczeniu za Ich obecność i pracę, do dziękowania Matce Ziemi za wszystkie Jej dary, do proszenia o wybaczenie za wszelkie krzywdy, które Jej wyrządziliśmy jako ludzkość, do odwiedzania i modlitw w świętych miejscach znajdujących się w Naturze (u Majów są to Święte Altary).

Energia Kawoq wnosi do treceny I’x deszcz i burzę, które wymywają to co odcina energia Tijax, oczyszczają emocje, nawadniają podłoże umożliwiając wzrost nowego. Kawoq uczy o synergii współpracy w domu (także na Ziemi jako naszym wspólnym domu) i w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.

Zwierzęciem związanym z Kawoq jest żółw, Kawoq symbolizuje dom, rodzinę, społeczność, a także oczyszczenie, deszcz, burzę. W tym dniu dobrze jest ukierunkować swoje działania na dobro ogółu, czyli zrobienie czegoś dla dobra domu, rodziny, społeczności, grupy, a także rozpoczęcie projektów z tym związanych. Należy zadbać o swoje emocje, aby nie dopuścić do niepotrzebnych wyładowań. Dzień dobry na modlitwę o deszcz.

Osoby urodzone w Kawoq mają swoje pochodzenie w B’atz, a ich przeznaczeniem jest Kej. Osoby rodzinne, działające na rzecz dobra rodziny, grupy, społeczności. Mają zdolność oczyszczania emocji, czasem wystarczy sama ich obecność. Mają predyspozycje do pracy z Żywiołami, świadomego i proroczego śnienia, uzdrawiania, także z wykorzystaniem wiedzy o medycynach roślinnych, itp.
Zagrożeniem dla nich jest niekontrolowane uwalnianie emocji (burza), wpadanie na dłuższy czas w mroczne stany emocjonalne, nałogi. W takiej sytuacji dobrze jest zmienić otoczenie, przebywać blisko Natury, skupić się na chwili obecnej i pamiętać, że źródłem spokoju oraz szczęścia jest wnętrze.

Ton 6 harmonizuje, stabilizuje, sprzyja wzrastaniu, rozwojowi projektów i procesów, które już są w toku. 6 reprezentuje 4 kierunki oraz Serce Nieba i Serce Ziemi. Pozwala zatem na sięgnięcie po energię z „góry i z dołu” i manifestację w materii. 6 to również energia pozwalająca odczuć, że jesteś blisko szczytu (7), stąd przynosi czasem uczucie niecierpliwości, pośpiechu, bez oglądania się na otoczenie. Pamiętaj, że wszystko dzieje się we właściwym czasie, więc pozwól na harmonijny wzrost. Z drugiej strony – kiedy owoc dojrzewa do zerwania i czujesz gotowość, to sięgnij po niego. Brak działania też jest wyborem, który ma swoje konsekwencje.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »