Energia dnia 18.06.2023

 In Energia dnia


Dzisiaj, 18.06.2023, od wschodu Słońca Cholq’ij wskazuje nam energię Oxlajuj (13) B’atz’.

Połączenie tonu 13 i energii B’atz’ zamyka trecenę Kawoq podkreślając rolę dzieci w domu, rodzinie, społeczności. Jako dzieci przychodzimy z Gwiazd i jesteśmy wolni od wszelkich uprzedzeń i schematów. Kiedy dziecko tworzy, np. rysuje, robi to swobodnie, a jego dzieło jest efektem jego kreacji, nie przesiąkniętej wzorcami, modami, trendami. Nie przejmuje się żadną poprawnością, ani uprzedzeniami względem innych pod kątem wyglądu, przekonań, itp. Zanim nie skopiuje zachowań z „dorosłego” świata nie zna również pojęcia własności, więc bierze i daje swobodnie. Ważne jest abyśmy pozwolili przyszłym pokoleniom zapisywać czyste karty życia nie zabijając kreatywności nakazami, jedynie zapewniając ochronę i pomagając im odkrywać własne predyspozycje. Traktujmy dzieci jak naszych nauczycieli kreatywności i radości, jednocześnie pamiętając, że one uczą się nie z tego co mówimy, a z tego co robimy, stąd ważne jest okazywanie szacunku całemu otaczającemu nas stworzeniu. To my jesteśmy zmianą i tylko ten sposób budujemy nową Ziemię.
Masz dzisiaj dobry dzień na wyrwanie się z rutyny, odprężenie, zapomnienie chociaż trochę o obowiązkach, spotkanie z bliskimi i cieszenie się tym co mamy.
Ton 13 pokazuje nam dzisiaj zarówno pozytywne, jak i negatywne właściwości energii B’atz’. Z jednej strony uważaj na nadmierne poświęcenie się rozrywce, a z drugiej wykorzystaj swoją kreatywność, aby spędzić radośnie czas. Skorzystaj z ostatnich doświadczeń kończącej się treceny Kawoq, 13 B’atz’ może przynieść Ci sygnały, przekazy dotyczące sztuki kreowania i czerpania radości z tworzenia.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny Kawoq. Po transformacji, którą przyniosła nam poprzednia trecena Kame możemy odczuwać skutki tych zmian. Trecena Kawoq przynosi deszcz i burzę, więc pozwólmy wodzie z Nieba na wymycie resztek starego i nawodnienie podłoża pod wzrost nowego. Kawoq to jedna z najsilniejszych żeńskich energii związana z domem, rodziną, oczyszczaniem emocji, a także z wiedzą, zwłaszcza dotyczącą uleczania płodami, które wydała Ziemia. Przez kolejne dni treceny zwróć zatem uwagę na doświadczenia związane z budowaniem i wzmacnianiem relacji rodzinnych, domu – miejsca, gdzie możesz wraz z bliskimi schronić się przed burzą (zarówno dosłowną, jak i tą emocjonalną). Kawoq to Nawal bardzo związany z naszym wspólnym domem – Ziemią. Uczy czy o synergii współpracy w grupie oraz działania na rzecz wspólnego dobra.
Podczas treceny Kawoq przyglądaj się emocjom, które mogą uwalniać się bardziej niż zwykle. Korzystaj również ze sposobności do gromadzenia i wykorzystywania wiedzy związanej z uleczaniem, np. roślinami.

Energia B’atz’ wnosi do treceny Kawoq kreatywność, artyzm, dziecięcą radość, zwłaszcza związaną z tworzeniem, połączenie z Kosmosem, daje sposobność do zapisania wyczyszczonej tablicy nowymi wizjami i pomysłami.
Energia B’atz’ zamyka trecenę Kawoq podkreślając rolę dzieci w rodzinie i wskazując że są one dla nas nauczycielami. Uczymy się od nich otwartości, radości niezmąconej oczekiwaniami, kreatywności bez oglądania się na schematy, stąd ważne abyśmy potrafili przyjmować te nauki oraz pielęgnowali i szanowali wewnętrzne dziecko w sobie.

B’atz’ to nasze relacje w parze, a także nici, z których tkany jest czas, kosmiczna pępowina, którą jesteśmy połączeni z prapoczątkiem, to nasze wewnętrzne dziecko, dziecięca radość, kreatywność i rozpoczynanie. Symbolem zwierzęcym B’atz’ jest małpa.
Dzień B’atz’ jest dobry na wszelką kreację artystyczną, zwłaszcza prace związane z tkaniem, szyciem i wyszywaniem; na organizację wesela, imprezy itp. wydarzenia, zwłaszcza z udziałem dzieci; także na rozpoczęcie nowych projektów, inicjatyw, relacji, diety, kuracji, zmiany stylu życia – wszystkiego co wiąże się z zainicjowaniem czegoś nowego.

W dniu B’atz’ modlimy się za całą ludzkość, o pomyślny zasiew i dobre plony, o ochronę i rozwój dzieci, dobre relacje w rodzinie, za artystów, tkaczy. Warto zastanowić się lub pomedytować nad tym co najlepszego możesz dać światu, jakie wartości przekazać potomkom, jakie kreować, dawać radość, itp.

Osoby urodzone w dniu B’atz’ poczęte są w Aq’ab’al, a ich przeznaczeniem jest Kawoq’. Są to ludzie kreatywni, inteligentni, zwinni, sprawni fizycznie, uzdolnieni artystycznie i/lub ze zdolnościami biznesowymi, potrafią dobrze odnaleźć się w czasie i przestrzeni, mogą być dobrymi nauczycielami, a także Ajq’ij (Przewodnikami liczącymi czas).
W negatywnym aspekcie B’atz’ może przejawiać się jako bezrefleksyjność i zbytnia skłonność do rozrywki. Brak równowagi w B’atz’ może również przejawiać się poprzez problemy z emocjami.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszącego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »