Energia dnia 25.07.2023

 In Energia dnia


Dzisiaj, 25.07.2023, od wschodu Słońca Cholq’ij, święty kalendarz Majów, wskazuje Nawal Junlajuj (11) Q’anil.

Połączenie tonu 11 i energii Q’anil pozwala na dojrzewanie oraz lepsze zrozumienie tego procesu poprzez doświadczanie różnorodności i dysonansów. Dzisiaj mogą również pojawić się, także w nieoczekiwany sposób, okazje do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć (zasiew) lub uzyskania korzyści (plony z poprzedniego zasiewu).
Warto oczyścić umysł z wszelkich oczekiwań, dążeń wychodzących z ego i pozostać w świadomości, że każdy z nas dostaje w każdej chwili dokładnie to, czego potrzebuje doświadczyć. To co napotykamy, to konsekwencja dokonanych wyborów, informacja zwrotna od świata, dar dzięki któremu stajemy się bogatsi wewnętrznie i z którego możemy skorzystać przy podejmowaniu kolejnych decyzji. Nierzadko zdarza się, że działając w dobrej wierze zbieramy „zgniłe” owoce. Jest tak, ponieważ istotna jest prawdziwa intencja, praprzyczyna działania. Istotne jest, aby mieć ustalony cel działania (owoce jakie chcesz zebrać), aby był on dostosowany do Twoich obecnych możliwości, a jeśli nie, podziel swoje działania na etapy, tak aby obecny „cel cząstkowy” był w Twoim zasięgu. Pamiętaj o jego konsekwentnej realizacji każdego dnia, tak jakbyś dbał o sadzonkę, zasilając ją swoją uwagą, za którą podąża energia.
Jeśli pozwalasz sobie lub innym na wolność doświadczania, wspierasz poświęcając swój czas i uwagę, kiedy zostaniesz o to poproszony, to tworzysz przyjazną przestrzeń do wzrostu. Jeśli natomiast pomagasz, bo „wiesz lepiej” co komu potrzebne, martwisz się, zakładasz z góry czyjąś nieporadność (często ma to miejsce w przypadku bliskich, w relacji rodzic – dziecko), to w rzeczywistości chcesz kimś kierować, narzucić swoją wolę, podporządkować. Przeanalizuj dzisiaj jakimi motywami Ty się kierujesz, bądź ze sobą szczery, bo od tego zależy sukces Twoich działań. Twoje prawdziwe intencje są jak nasiona, które zasiewasz, więc muszą być one rezonować z Tobą, czyli być spójne z tym co myślisz i czego pragniesz.
Pamiętaj, aby dzisiaj wyrazić wdzięczność za dzieci i za dostatek, który Cię otacza.

Jesteśmy w trecenie Tijax. To czas, na poprawę stanu zdrowia swojego i innych, a także aby pożegnać bez żalu i z miłością, sprawy, rzeczy i osoby, które już z Tobą nie rezonują, bo tylko w ten sposób stworzysz przestrzeń, aby powitać nowe. Tijax przynosi stanowczość i zdecydowanie, co wspiera w dokonywaniu wyborów. Trzeba pamiętać, aby używać Obsydianowego Ostrza z rozwagą, tak, aby uzdrawiać, a nie zadawać niepotrzebnych ran.
Tijax potrafi również rozciąć zasłony zakrywające tajemnice, otwierać portale międzywymiarowe dające dostęp do misterium, do Prawdy. Tijax sprawia, że poprzez ujawnienie, uleczenie i pożegnanie, tego co potrzebuje odejść, oczyszczasz umysł dając mu możliwość świadomego kreowania w chwili obecnej, tego czego pragniesz z serca.
Lustro Tijax pozwala Ci zobaczyć w innych swoje odbicie, zrozumieć siebie. Wszystkie osoby spotykamy, aby mogły nam w tym pomóc (z wzajemnością) i są lustrami, w których możemy się przejrzeć, aby lepiej poznać siebie (też z wzajemnością). Przyglądaj się zwłaszcza temu, co drażni Cię w innych, powoduje dyskomfort, bo zrozumienie jaka część Ciebie daje takie odbicie jest kluczem do wzrostu. Pamiętaj że inne istoty niosą doświadczenia, które nie zawsze są przyjemne, jednocześnie są informacjami potrzebnymi do wzrostu im i Tobie. Nie „strzelaj” zatem do posłańców niezależnie od tego co Ci przekazują, okaż im wdzięczność za przyniesienie Ci tego co potrzebujesz.

Energia Q’anil wnosi do treceny Tijax dojrzewanie, tworzenie, poczucie artyzmu oraz zwraca uwagę na to, że aby zebrać plony trzeba poświęcić swój czas i uwagę. Im więcej uwagi wkładamy w zasiew i pielęgnację ziarna, tym obfitszy owoc zbierzemy.

Q’anil to ziarno i nasienie, z którego powstaje wszystko co żywe. Ten Nawal odpowiada za proces wzrastania i dojrzewania ziarna aż do wydania owocu, proces tworzenia, produkowania. Symbolem zwierzęcym Q’anil jest królik, oznacza również gwiazdę, utożsamianą z Wenus, to energia związana z płodnością, obfitością, zasiewem, nasionami, dziećmi, owocami (rezultatami) pracy, pokarmem oraz tworzeniem sztuki.
Q’anil to dzień zasiewu ziarna. Nasze myśli i emocje to ziarna, siejemy je naszymi słowami i czynami. Róbmy to z miłością i życzliwością dla otoczenia, aby zbierać dobre owoce swojej kreacji.
Q’anil to dobry dzień na rozpoczęcie wszelkich projektów i inicjatyw, a także ich kontynuację, na zasiew (także idei), zajście w ciążę (także nieplanowaną), dobry na dziękowanie i modlitwę za nasze dzieci, za kobiety ciężarne, o zajście w ciążę, o dostatek i owoce naszej pracy. Q’anil to również dobry dzień na inwestowanie w przedmioty (np. narzędzia pracy) lub sprawy, które przyniosą przychód, na zebranie plonów, operacje finansowe, tematy związane z szeroko pojętą gwiazdą, która ukazuje się i świeci, np. występy, pokazy, zadbanie o swój wygląd.
Q’anil to również owoc, obfitość, kiełkowanie i pokarm. Energia Q’anil pomaga leczyć Ziemię i ją regenerować, dlatego nie należy marnotrawić nasienia Życia wyrzucając ziarna w byle miejscu. Q’anil daje umiejętność obsiewania i uzdrawiania Ziemi, uzdrawiania kobiet w ciąży, sprowadzania nowej istoty na świat, dbania o nasze projekty. Q’anil daje nam witalność, siłę i empatię wobec dzieci. Q’anil pomaga nam rozpocząć projekt lub poprawić i wznowić rozpoczęty i zaniechany. W ludzkim ciele Q’anil znajduje się w narządach płciowych, nasieniu i jajeczkach.

Osoby urodzone w dniu Q’anil poczęte są w Ajpu, a ich przeznaczeniem jest Ajmaq. Są to ludzie inteligentni, pracowici, zadbani, przejawiający inicjatywę, lubiący „świecić” (być widocznymi), rozsiewać swoje idee, często majętni, na wyższych stanowiskach lub posiadający swoje przedsiębiorstwa. Ważna dla nich jest sztuka, niekoniecznie musi się ona ograniczać do ram tradycyjnego znaczenia, może nią być każde tworzenie z pasją. Lubią tworzyć i pracować, powinni pamiętać o odpoczynku i regeneracji oraz nakierować swoją uwagę i działania na owoce, które pragną zebrać. Tak, aby celem nie był zasiew (praca) sam w sobie bez zadbania jakie plony przyniesie. Istotna jest dla nich nauka ukierunkowania uwagi, skupiania się na tworzeniu tego co dla nich najważniejsze, bez rozpraszania energii na wiele tematów.
Mają zdolność do inicjowania projektów, obsiewania i uzdrawiania Ziemi, zbierania obfitych plonów z tego co zasieją, oczyszczania zachmurzonego nieba, dobrych kontaktów z dziecmi. Osoby płodne, witalne, mogą mieć zdolność do uzdrawiania ciężarnych kobiet oraz do pomocy przy porodach.

Ton 11 uczy nas przez poznawanie dysonansów i różnorodności, więc mogą pojawić się dzisiaj wyzwania, zwłaszcza związane z akceptacją tego co odmienne. Może przynieść sytuacje, których celu nie rozumiemy, a których znaczenie poznamy później.
Ton 11 jest również związany z dynamiką i przyspieszeniem zmian. Poprzez poznawanie i odrzucanie zewnętrznych powłok pozwala na dotarcie do prawdy wewnątrz.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »