Energia dnia 13.10.2023

 In Energia dnia


Dzisiaj, 13.10.2023, od wschodu Słońca Cholq’ij, święty kalendarz Majów, wskazuje Nawal Oxlajuj (13) Q’anil.

Dzień 13 Q’anil kończy trecenę Ajmaq, ucząc nas, że jako plon zbierasz konsekwencje tego co sam zasiałeś, czyli swoich własnych wyborów. Zatem stratą energii jest narzekanie na „los”, podobnie poczucie winy lub krzywdy, jest to też karmienie ego, bo w tym scenariuszu stawiasz siebie na pierwszym planie jako JA – kat lub JA – ofiara. Podziękuj sobie i otoczeniu za wszystkie doświadczenia, które zebrałeś do dzisiaj, bo dokładnie to było potrzebne Ci do wzrostu. Wykorzystaj je przy podejmowaniu kolejnych wyborów, nastaw się na współpracę, działaj z miłością, życzliwością, oddaniem i bądź pewny siebie. Odrzuć próżność i egoizm , pamiętaj, że to co siejesz, to zbierzesz jako plony swoich myśli, słów, działań. Weź też odpowiedzialność za sprawy dotyczące Twojego rodu i rozpoznaj powtarzające się w rodzie schematy. Rozwiązanie tego co nie udało się Przodkom wymaga nowego spojrzenia i zastosowania nowego podejścia. To co uda się rozwiązać Tobie, nie będzie obciążało Twoich potomków, więc jest to najcenniejszy dar jaki możesz im podarować.

Jesteśmy w ostatnim dniu treceny Ajmaq. To czas przebaczenia, który pomoże nam oswobodzić się z ograniczeń związanych z karmą i z rodem.
To czas dobry na komunikację z przodkami, na rozpoznanie swoich błędów, poproszenie o wybaczenie i nie popełnianie więcej tych samych. Kluczowe jest zrozumienie, że wszyscy doświadczamy dokładnie tego czego potrzebujemy, będąc jednocześnie uczniami i nauczycielami. Jeśli tylko działasz świadomie, najlepiej jak potrafisz, to nie ma „grzechu”, jest ciekawość nowych doświadczeń, niezbędnych do rozwoju. Zatem jedyną sensowną reakcją jest wdzięczność dla siebie i innych otaczających Cię „zwierciadeł” za dostarczanie potrzebnych Ci doświadczeń. Poczucie winy i krzywdy to potężna kotwica w ego, pozbyciem się jej otworzy Ci drogę do bezwarunkowej miłości.
Ajmaq to również energia ekspansji słowa, które ma moc wprowadzania zmian, więc bądźmy odpowiedzialni za swoje słowa.

Energia Q’anil wnosi do treceny Ajmaq dojrzewanie, tworzenie, poczucie artyzmu oraz zwraca uwagę na to, że aby zebrać plony trzeba poświęcić swój czas i uwagę. Im więcej uwagi wkładamy w zasiew i pielęgnację ziarna, tym obfitszy owoc zbierzemy.
Dzień Q’anil zamyka trecenę Ajmaq ucząc nas odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i za wszystko co zasiewamy. Każda intencja, dokładnie tak jak nasiono, wykiełkuje tym co zostało zasiane, więc warto pamiętać o skutkach dla otoczenia oraz prawie do wolnego wyboru przy podejmowaniu każdej decyzji. Ziarno strachu rodzi strach, a ziarno miłości – miłość. Warto również pamiętać, że dzieci nie są naszą własnością i narzucanie im naszej woli może mieć dla nich przykre skutki. Dbajmy o to aby dawać im to co sami chcielibyśmy dostać na starcie, decydując bogatsi o doświadczenie które zdobyliśmy. W taki sposób najskuteczniej przyczyniamy się do ewolucji Ziemi.

Q’anil to ziarno i nasienie, z którego powstaje wszystko co żywe. Ten Nawal odpowiada za proces wzrastania i dojrzewania ziarna aż do wydania owocu, proces tworzenia, produkowania. Symbolem zwierzęcym Q’anil jest królik, oznacza również gwiazdę, utożsamianą z Wenus, to energia związana z płodnością, obfitością, zasiewem, nasionami, dziećmi, owocami (rezultatami) pracy, pokarmem oraz tworzeniem sztuki.
Q’anil to dzień zasiewu ziarna. Nasze myśli i emocje to ziarna, siejemy je naszymi słowami i czynami. Róbmy to z miłością i życzliwością dla otoczenia, aby zbierać dobre owoce swojej kreacji.
Q’anil to dobry dzień na rozpoczęcie wszelkich projektów i inicjatyw, a także ich kontynuację, na zasiew (także idei), zajście w ciążę (także nieplanowaną), dobry na dziękowanie i modlitwę za nasze dzieci, za kobiety ciężarne, o zajście w ciążę, o dostatek i owoce naszej pracy. Q’anil to również dobry dzień na inwestowanie w przedmioty (np. narzędzia pracy) lub sprawy, które przyniosą przychód, na zebranie plonów, operacje finansowe, tematy związane z szeroko pojętą gwiazdą, która ukazuje się i świeci, np. występy, pokazy, zadbanie o swój wygląd.
Q’anil to również owoc, obfitość, kiełkowanie i pokarm. Energia Q’anil pomaga leczyć Ziemię i ją regenerować, dlatego nie należy marnotrawić nasienia Życia wyrzucając ziarna w byle miejscu. Q’anil daje umiejętność obsiewania i uzdrawiania Ziemi, uzdrawiania kobiet w ciąży, sprowadzania nowej istoty na świat, dbania o nasze projekty. Q’anil daje nam witalność, siłę i empatię wobec dzieci. Q’anil pomaga nam rozpocząć projekt lub poprawić i wznowić rozpoczęty i zaniechany. W ludzkim ciele Q’anil znajduje się w narządach płciowych, nasieniu i jajeczkach.

Osoby urodzone w dniu Q’anil poczęte są w Ajpu, a ich przeznaczeniem jest Ajmaq. Są to ludzie inteligentni, pracowici, zadbani, przejawiający inicjatywę, lubiący „świecić” (być widocznymi), rozsiewać swoje idee, często majętni, na wyższych stanowiskach lub posiadający swoje przedsiębiorstwa. Ważna dla nich jest sztuka, niekoniecznie musi się ona ograniczać do ram tradycyjnego znaczenia, może nią być każde tworzenie z pasją. Lubią tworzyć i pracować, powinni pamiętać o odpoczynku i regeneracji oraz nakierować swoją uwagę i działania na owoce, które pragną zebrać. Tak, aby celem nie był zasiew (praca) sam w sobie bez zadbania jakie plony przyniesie. Istotna jest dla nich nauka ukierunkowania uwagi, skupiania się na tworzeniu tego co dla nich najważniejsze, bez rozpraszania energii na wiele tematów.
Mają zdolność do inicjowania projektów, obsiewania i uzdrawiania Ziemi, zbierania obfitych plonów z tego co zasieją, oczyszczania zachmurzonego nieba, dobrych kontaktów z dziecmi. Osoby płodne, witalne, mogą mieć zdolność do uzdrawiania ciężarnych kobiet oraz do pomocy przy porodach.

Ton 13 pozwala nam na połączenie ze stroną duchową, z zaświatami, na podsumowanie nauk, które otrzymaliśmy w kończącej się trecenie i przygotowanie się do nowych wyzwań. Możemy doświadczyć całego spektrum właściwości towarzyszącego mu Nawala, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W dniach z energią 13 prowadzone są ceremonie i inicjowane są nowe altary – przez przewodników duchowych (Ajq’ij) zdolnych do pracy z tak wysoką energią.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »