San Simon

 In Artykuły

W Gwatemali, zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, 28 października jest dniem świętego Simona (w tłum. PL: Szymona?, w oryginsle: San Simón), Maximona lub Monchito, jak niektórzy go pieszczotliwie nazywają.

Z tego powodu wiele osób pyta nas:

Czy obchodzicie Dzień Świętego Simona, a odpowiedź na to pytanie brzmi NIE, w Maya Tecum nie obchodzimy Dnia Świętego Simona.

Powodem, dla którego nie obchodzimy Dnia Świętego Simona jest to, że zgodnie z naszymi badaniami, San Simon jest postacią, wizerunkiem, bożkiem, który narodził się po inwazji w 1524 roku i należy do synkretyzmu między kosmowizją Majów a świętym Judą Tadeuszem, Judaszem Iskariotą, Szymonem Cyrenejczykiem, Szymonem Piotrem religii katolickiej.

Chociaż część naszego ludu Majów, którzy czczą świętego Simona, odnosi go do RI’J LAJ MAN, pradziadka ludu Majów Tz’utujil, prawda jest taka, że między San Simonem a pradziadkiem Ri’j Laj Mam istnieje ogromna różnica i nie są oni do siebie podobni.

San Simon jest posągiem mistycyzmu, ezoteryzmu oraz synkretyzmu Majów i religii katolickiej, dziadek Ri’j Laj Mam był wielkim mędrcem Majów, który był przeciwko inwazji, religii katolickiej, mistycyzmowi i ezoteryzmowi w czasie podboju w 1524 roku.

Majowie, którzy czczą San Simona, robią to głównie dlatego, że nie znają etymologii tej postaci i wierzą, że San Simon czyni cuda, podczas gdy inni wierzą, że San Simon wyrządza ludziom zło.

Majowie, którzy nie świętują i nie czczą świętego Szymona, robią to, ponieważ znamy prawdę o tym, skąd pochodzi ta postać, a ponieważ jesteśmy analitycznymi i bardzo świadomymi Majami, przed oddaniem czci komuś lub czemuś zawsze dobrze jest wiedzieć, kim jest, skąd pochodzi i dlaczego mamy go uczcić, aby nie wpaść w wiarę bez wiedzy.

Mamy nadzieję, że to krótka nauka odpowiedziała na twoje pytania, mamy nadzieję, że podzielimy się z tobą przesłaniem wygłoszonym przez katolickiego kardynała Gwatemali na temat synkretyzmu, który istnieje między San Simonem a świętym Judą Tadeuszem, do tego czasu bardzo dziękujemy za twoją życzliwą uwagę.

Z poważaniem: www.MayaTecum.com/tiendamt

Źródło:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0j99aqf5ThPhgSQSEx6BYfV4ithqcbS3Nn9pDwDznL5vG1yXJ3hTzqWob64gCciwal&id=100003128685603

Zostaw Komentarz

Translate »