Energia dnia 07.12.2023

 In Energia dnia


Dzisiaj, 07.12.2023, zgodnie z Cholq’ij, świętym kalendarzem Majów, wraz ze wschodem Słońca witamy energię Oxib’ (3) Aq’ab’al.

Dualna energia Aq’ab’al, po dynamice którą wczoraj wniósł dzień Iq’, przynosi do treceny Imox pierwsze promienie światła, które mogą Ci pomóc rozjaśnić wątpliwości i pewnie podążać w wybranym kierunku. Należy pamiętać, że to światło przebijające się przez ciemność, tworzy subtelny spektakl cieni, który może wciągać Cię w iluzję i powodować uczucie zagubienia towarzyszące pierwszym chwilom po narodzinach. Jeśli potrzebujesz korekty kursu, ton 3 może spotęgować to uczucie przynosząc Ci wyzwania i wytrącając z równowagi. Zachowaj spokój, przyjrzyj się na co zaistniałe sytuacje chcą zwrócić Twoją uwagę i podejmuj świadome decyzje. To może być moment, w którym potrzebujesz się zatrzymać, przyjrzeć się grze światłocieni na falującej wodzie i obrać nowy kierunek. Nie musisz gwałtownie zrywać się do realizacji projektu, jeśli nie czujesz takiej potrzeby, wystarczy że świadomie go zainicjujesz dokonując wyboru. Energia Aq’ab’al będzie Cię wspierać.

Jesteśmy w trecenie Imox. To czas związany z wodą, zmianą, nadejściem nowego etapu ewolucji, wizjami i snami dotyczącymi tego co nadejdzie. Woda daje życie, jest fundamentalnie związana z naszym ciałem, które zawiera 70% wody; to podstawowy składnik krwi, niezastąpiona jest również w procesie przekazywania informacji genetycznej. Woda uczy, że wszystko jest połączone niczym jeden ocean, a jednocześnie zachowuje swoje indywidualne predyspozycje niczym kropla. Można to porównać także do zestawu puzzli. Każdy jest ważny. Bez jednego elementu nie powstanie pełny obraz, jednocześnie wszystkie tworzą jedną całość.
Trecena Imox to czas, w którym będziemy uczyli się korzystać z naszej intuicji, rozpoznawać znaki dawane nam przez Naturę, w snach i wizjach, które pomogą nam postawić nam pierwsze kroki w nowych obszarach.
To również czas na okazywanie szczególnej wdzięczności Sercu Wody, znajdowanie rozwiązań pozwalających z szacunkiem korzystać z jej zasobów oraz modlitwę o wsparcie nas przy stawianiu pierwszych kroków w nowym cyklu.

Energia Aq’ab’al wnosi do treceny Imox nowe Światło, możliwość rozpoznania i połączenia przeciwieństw, nową koncepcję, odrodzenie.

Aq’ab’al to promień światła przebijający się przez ciemność, wschód i zachód Słońca.
Aq’ab’al to energia dualności światło – ciemność, dzień – noc, przejawiająca się we wszystkich aspektach życia. Pomaga odnaleźć iskrę Światła tam gdzie jest cień i ruszyć do przodu. To energia odradzająca i rozświetlająca. Doskonały dzień, aby prosić o Stwórcę o światło, które rozjaśni nasze wątpliwości i zagmatwane sprawy oraz pozwoli nam się obrać nowy kurs.

Osoby urodzone w dniu Aq’ab’al są poczęte w Tz’ik’in, a ich przeznaczeniem jest B’atz’. Takie osoby mają zdolność odkrywania zakrytego, to energia badaczy, psychologów, detektywów, itp. Osoby spokojne, cierpliwe, pracowite, logiczne, zorganizowane, często lubiące wczesne pobudki, nadające się na przywódców i nauczycieli.
Z negatywnej strony nieodpowiednio używana energia Aq’ab’al może prowadzić je do zwątpienia, czarnowidztwa, poczucia winy.

Ton 3 związany jest z uchwyceniem rytmu oraz równowagi i w razie potrzeby przynosi sytuacje związane z jej chwilową utratą, wybiciem z rytmu, aby nam coś pokazać w świecie materialnym. Kieruje naszą uwagę do wewnątrz w celu poznania, co na prawdę przyciągnęło taką sytuację i umożliwić nam korektę kursu i złapanie odpowiedniego rytmu działania.

Przypominam, że zgodnie z Cholq’ij energia dnia rozpoczyna się wraz z pierwszymi promieniami Słońca, niezależnie od miejsca (strefy czasowej) na Ziemi i kończy się wraz z kolejnym wschodem, kiedy to witamy nową energię.

Słonecznie pozdrawiam ☀

Translate »