WINAL SIP’

 In Artykuły

Dzisiaj, 30.03.2024, według słonecznego, 365-dniowego kalendarza Majów Chol Ab’ mamy dzień 13 Noj Zero Sip’ roku 12 Noj 5152. Oznacza to, że rozpoczyna się winal (20-dniowy miesiąc) Sip’, który potrwa do 18.04.2024.

Poniższe zdjęcie i informacje pochodzą ze strony MAYATECUM.COM (https://mayatecum.com/mes-del-haab/), za pośrednictwem której Starszyzna Majów dzieli się wiedzą.

WINAL SIP’

MIESIĄC CZERWIENI, POŁĄCZENIA, JEDNOŚCI I DARU PRZYWÓDZTWA

SIP’ to trzeci winal (miesiąc) w naszym słonecznym kalendarzu Majów Chol Ab’ liczącym 365 dni, jest to miesiąc, którego nazwa oznacza: Jedność, połączenie i dar dowodzenia w każdym dobrym projekcie.

SIP’ to miesiąc ojca, matki, dzieci, owoców i dobrych rezultatów, które przynosi jedność, czy to rodzinna, wspólnotowa, terytorialna czy kontynentalna.

SIP’ to społeczeństwo Majów, które jest zorganizowane wokół jednostki rodzinnej, zarówno traktowanej jako jadro (najmniejsza komórka społeczna), jak i rozszerzonej. Klasyczne społeczeństwo Majów było hierarchiczne i teokratyczne, z dwiema głównymi grupami społecznymi: elitami i nieelitami.

Niedawno naukowcy doszli do wniosku, że społeczeństwo Majów było zorganizowane wokół rozszerzonych rodzin, które stały się rodami.

Nazwa tego winalu w języku Maya K’iche brzmi: TZ’IB’A POP’, co oznacza: malowana lub zapisana mata.
Specjalne przesłanie tego SIP’ winal brzmi: „Naucz się znaczenia jedności i integracji, ponieważ jest to podstawa zwycięstwa i triumfu w życiu”.

Maksyma Majów, która mówi: „Niech wszyscy powstaną, niech nikt nie zostanie w tyle, nie bądźmy jednym lub dwoma z nas, ale bądźmy nami wszystkimi” pochodzi ze świętej księgi Pop’ Wuj, który wzywa wszystkie ludy Majów do jedności, integracji i współpracy między braćmi i siostrami.

Ale zarówno Pop’ Wuj, jak i Memorial mówią nam o momentach podziałów, które przeżywał nasz lud i ich wielkich konsekwencjach w postaci niepowodzeń, porażek i wielkich upokorzeń.

Mamy nadzieję, że dzisiejsi Majowie powrócą na świętą ścieżkę jedności, tej jedności Majów, która zbudowała wielkie metropolie Majów, wielkie boiska Majów do gry w pelotę (majańska gra w piłkę o głębokim znaczeniu kulturowym), wielkie piramidy Majów, wielkie obliczenia matematyczne systemu wigesymalnego (dwudziestkowego) Majów, tę jedność, która zrodziła wielkie i unikalne kalendarze Majów, które mamy, oraz odkrycia astronomiczne i wiele innych cudów, wyniki jedności Majów.

Winal SIP” przychodzi, aby przypomnieć nam o tajemnicy chwały i wielkości starożytnego ludu Majów, którą była jedność, integracja, współpraca między braćmi i między narodami, nasi mądrzy przodkowie wiedzieli bardzo dobrze, że tylko zjednoczeni jako bracia możemy wygrać dla wspólnego dobra wszystkich.

W dniu, w którym my, Majowie, ponownie zjednoczymy się jako jeden lud, z jedną myślą, jednym słowem i jednym duchem, w tym dniu powróci nasza chwała i nasza wielkość, a nasi wrogowie będą drżeć przed naszą obecnością.

Ten winal jest czasem poświęconym jedności Majów i świętym ceremoniom ognia Majów obchodzonym przez myśliwych i rybaków, aby podziękować Stwórcy za wszystkie korzyści, jakie daje nam Matka Natura, a także czas, aby poprosić o przebaczenie i przeprosić Ajaw za wszystkie zwierzęta, które mogły zostać zabite w celach konsumpcyjnych.

Ludzie urodzeni w winalu Sip’ w pozytywnym aspekcie są zabawni i inteligentni. Są uważani za dynamicznych, otwartych, wesołych, entuzjastycznych, przyjaznych, hojnych i bystrych. Są lubiani przez wszystkich dzięki swoim doskonałym umiejętnościom społecznym i naturalnemu urokowi. Są również dość zdyscyplinowani, co oprócz doskonałych relacji pomaga im osiągnąć wielkie sukcesy w życiu.

Ludzie urodzeni w winalu Sip’ w aspekcie negatywnym są niestabilni w projektach, które inicjują, ponieważ często poruszają się w swoim sposobie myślenia i działania, są nieco hipokrytami i mają tendencję do myślenia tylko o własnym interesie, jeśli chodzi o rzeczy materialne. Czasami brakuje im wrażliwości, a ich sposób bycia sprawia, że postrzegani są jako nielojalni.

Medytacja dla ludzi urodzonych w winalu Sip’ brzmi: „Naucz się porzucać podziały i zmienność, ponieważ nigdzie cię to nie zaprowadzi, raczej zdecyduj się być całością we wszystkich obszarach swojego życia, abyś mógł zajść daleko”.

Dziękuję za uwagę Sib’alaj Utz’il loq’laj WINAL SIP’ chech’ alaq’ juntir (Szczęśliwego miesiąca SIP’ dla wszystkich).

Modlimy się do Ajaw oraz dziadków i babć Majów, aby udzielili wam błogosławieństwa, abyście byli błogosławieni i mogli być błogosławieństwem w życiu waszych bliskich i wielu innych w tym winalu Sip’, w tym słonecznym roku Majów 12 N’OJ 5,152, roku mądrości, inteligencji, wiedzy i nauki.

Z poważaniem: www.MayaTecum.com Ajkij i Ajtij ludu Majów.

Uwaga: Strona MayaTecum.com jest wspierana przez darowizny użytkowników takich jak Ty, zostaw nam miłą darowiznę lub kup nasze produkty, abyśmy mogli dalej działać (można to zrobić tutaj: https://mayatecum.com/tienda-maya-tecum/ ).

Pozdrawiam słonecznie ☀

Zostaw Komentarz

Translate »